Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021

Stęskniliście się za magicznymi przygodami? Sprawdźcie kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021 i przekonajcie się, co czeka na nas w tym miesiącu!

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021. Schoolromance

Mroczna wiedza. Scholomance. Lekcja pierwsza

Scholomance to szkoła, w której nie ma nauczycieli, wakacji ani przyjaźni między uczniami – tylko strategiczne sojusze. Przetrwanie jest ważniejsze od stopni, gdyż młodzi magowie nie mogą opuścić szkoły, aż ją ukończą lub zginą. Obowiązujące w Scholomance zasady są proste: nie można chodzić samotnie po korytarzach i trzeba się strzec potworów, które czają się wszędzie. Poza tym niektórzy uczniowie praktykują czarną magię, a nawet mordują innych, żeby zwiększyć swoje szanse przeżycia.

PREMIERA: 13 kwietnia 2021

Ogrody Księżyca

Ogrody księżyca

Krwawa i wyczerpująca wojna trwa już dwanaście lat. Rządzone twardą ręką Imperium Malazańskie podbija jedno Wolne Miasto po drugim. Jego niezwyciężone legiony, prowadzone przez potężnych czarodziejów prą coraz dalej na południe – w kierunku legendarnego Darudżystanu… Tam rozegra się ostatni akt dramatu.

W eksplozji czarów z Malazańczykami zetrze się sam Anomander Rake, najpotężniejszy z żyjących magów, władca latającej fortecy Odprysk Księżyca. Wcześniej jednak na ulicach metropolii dojdzie do zaciekłych zmagań. Imperialni Podpalacze Mostów – elitarna jednostka cesarzowej Laseen – rzucą wyzwanie zabójcom Rake`a i ich sprzymierzeńcom.

PREMIERA: 14 kwietnia 2021

Bramy domu umarłych

Bramy domu umarłych

Bramy Domu Umarłych to drugi tom bestsellerowej sagi fantasy Malazańska Księga Poległych pióra kanadyjskiego pisarza, Stevena Eriksona. Przenieśmy się w świat, w którym nieuchronnie zbliża się tornado Apokalipsy.

Chociaż powstanie przeciw cesarzowej było zapowiadane już od dawna, mimo to budzi grozę. Kiedy na Świętej Pustyni Raraku jasnowidząca sha’ik gromadzi wokół siebie ogromne rzesze żądnego walki żołnierstwa, imperium drży w posadach.

Z całego świata napływają doń jednopochwyceni i d’iversi, którzy poszukują drogi prowadzącej do ascendencji: Legendarnej Ścieżki Dłoni. Nikt ze śmiertelników nie może już spać spokojnie.

PREMIERA: 14 kwietnia 2021

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021. Imiona śmierci

Imiona śmierci

Malownicza wyspa Shindo – trzy regiony, trzech rządzących nimi Mistrzów i walka o dominację…

Yoshiko Kansei to siedemnastoletnia mieszkanka wyspy, która musi opuścić swojego sparaliżowanego dziadka, którym się opiekuje. Na dodatek to on od jej najmłodszych lat szkolił ją w sztukach walki, aby spełnić jego pragnienie. Yoshiko ma pomścić krzywdę wyrządzoną niegdyś jej rodzinie przez Mistrza ich regionu, Czerwonego Smoka. A żeby tego dokonać, Yoshi musi udać się na szkolenie do Mistrza Pustej Natury. Wyrusza więc w podróż, która całkowicie odmieni jej życie, a z której nie ma odwrotu…

PREMIERA: 20 kwietnia 2021

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021. Żmije

Żmije

Pierwsza misja młodej Witii Daboru odniosła pełen sukces. W jej efekcie odnowiony sojusz z Żeglarzami z wysp Trogen nie tylko wzmocnił pozycję Witii, ale również przyniósł nadzieję na osłabienie niepokonanej do tej pory potęgi Cesarstwa Hemaru. Droga do tronu, do odzyskania władzy w Daborze wydaje się stać otworem. No właśnie, wydaje się, będzie tu dobrym wyrażeniem…

Noc Dnia, czyli zaćmienie słońca, przewidziane mądrością Zaświatów, przyniosła nieprzewidziane konsekwencje. Obudziła ona siły, o których wszyscy, włączając w to zielarki i rezydujące w Zaświatach przodkinie, zapomnieli. Siły, których nikt nie brał pod uwagę. Siły ciemności i chaosu, siły przedwiecznych żywiołów: moc zdradliwej i podstępnej jak żmija Alwiny oraz moc demonów daborskiej ziemi.

PREMIERA: 19 kwietnia 2021

Wszystko pochłonie morze

Wszystko pochłonie morze

Poznajcie baśń o syrenach, magii i poświęceniu. Kiedyś syreny chodziły pomiędzy śmiertelnikami, a pamiątką tych czasów jest przepis na truciznę, na którą nie ma lekarstwa.

Pewnego razu ziemski książę zostaje otruty Pocałunkiem Syreny i zapada w śpiączkę. Arystokrata Leto i jego przyjaciółka, alchemiczka Aletha, postanawiają połączyć siły, żeby ocalić władcę. Jednak są niepewni tego, kto jest tu sojusznikiem, a kto wrogiem. Mimo tego próbują znaleźć antidotum i przywrócić porządek w Księstwie. Ale czy Aletha zdoła uratować Księcia? Dokąd zaprowadzą Leto poszukiwania zamachowców? I jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić?

PREMIERA: 14 kwietnia 2021

Tak prezentują się właśnie kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021. Która z nich będzie Twoją? 🙂

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl