Zapowiedzi fantasy lipiec 2023

W nadchodzącym miesiącu na czytelników, którzy są gotowi zanurzyć się w fantastycznych opowieściach, czekają magiczne światy i niezwykłe przygody! Odkryj z nami najświeższe książkowe premiery fantasy, przepełnione tajemnicą, magicznymi krainami oraz bohaterami, których losy sprawią, że zarwiesz niejedną nockę. Poznaj zapowiedzi fantasy na lipiec 2023!

Zapowiedzi fantasy lipiec 2023

Zapowiedzi fantasy lipiec 2023: Rzeki Londynu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Rzeki Londynu

Zapowiedzi fantasy na lipiec 2023 otwiera pierwsza część znakomitego cyklu o czarodziejskim Londynie, który zdobył serca czytelników na całym globie.

Peter Grant, młody konstabl z londyńskiej policji, pragnie zostać detektywem. Po przesłuchaniu świadka, który okazał się… duchem, Grant przyciągnął uwagę detektywa Thomasa Nightingale’a zajmującego się zbrodniami związanymi ze zjawiskami paranormalnymi.

W ten sposób rozpoczynają się jego przygody w magicznym mieście, gdzie duchy, bogowie i wampiry mieszają się ze zwykłymi mieszkańcami, a starożytne zło powraca razem z serią dziwacznych, brutalnych morderstw.

PREMIERA: 04 lipca 2023

Lustro znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Lustro

Lustro to kompilacja czterech opowiadań, w których Christina Henry powraca do stworzonego w Alicji i Czerwonej Królowej. Poznajcie uniwersum przepełnione magią, brutalnością, krwią i zagadkami:

Czarodziejskie dziecko:

W Nowym Mieście mieszka szczęśliwe dziewczę, które skrywa wielki sekret. Nazywa się Elizabeth i posiada umiejętność czarowania. Tylko jedna istota zna jej sekret – mały, kolorowy motyl. Motyl, który mieszka w słoiku. Motyl, który miał zniknąć na zawsze. Ten, który kiedyś nazywano Dżaberłak…

Dziewczyna w bursztynowym świetle:

Alicja i Topornik poszukują miejsca, gdzie mogliby nareszcie znaleźć spokój. Alicja marzy o tym, żeby zamieszkać w domku nad jeziorem, otoczonym kwiatową łąką. Takim, w którym byli kiedyś gośćmi u dobrej Czarodziejki, a która nauczyła ją korzystania z jej niezwykłych umiejętności. Niestety, w trakcie poszukiwań swojego własnego zakątka na ziemi, Alicja i Topornik zgubili się i zostali rozdzieleni w lodowatej zamieci. Alicja natknęła się na opuszczony dom. Myślała, że uda jej się tam ogrzać i przeczekać śnieżną burzę, ednakże okazało się, że dom nie opustoszał. Na dodatek czeka na nią konfrontacja z niespodziewaną formą zła…

Kiedy pierwszy raz dotarłem do miasta:

Topornik nie zawsze nosił to miano. Kiedyś był Nicholasem i nie miał wątpliwości, że był jednym z najlepszych wojowników w Starym Mieście. Bez względu na to, z kim rywalizował na arenie – zawsze odnosił zwycięstwo. Przyszedł jednak dzień, w którym stanął do walki z przerażającym Siekaczem, postrachem zawodników, bawiącym w Nowym Mieście bogatych. A nikt nigdy jeszcze nie wyszedł żywy z areny po starciu z Siekaczem.

Tron łaski:

Gdzieś wysoko w górach ukryta jest społeczność, która nienawidzi magii i Czarowników. Nazywa się Wioską Czystych. Mimo że Alicja i Topornik chcą unikać tego miejsca za wszelką cenę, niestety leży ono na ich drodze do wymarzonego miejsca, gdzie mogą osiedlić się i stworzyć swoje miejsce. I nie ma żadnej możliwości by je obejść…

PREMIERA: 10 lipca 2023

Tajemnice Cierniowego Dworu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tajemnice cierniowego dworu. Sorcery of Thorns. Tom 1.5

Kolejna propozycja na zapowiedzi fantasy na lipiec 2023 to kontynuacja historii Elisabeth i Nathaniela z powieści Magia cierni.

Elisabeth Scrivener zaczyna w końcu odnajdywać się w swoim nowym życiu u boku czarodzieja Nathaniela Thorna. Powrót ich demonicznego sprzymierzeńca, Silasa, przyciągnął ciekawość plotkarskich dziennikarzy, pragnących sensacji o najpotężniejszym czarodzieju w mieście i bibliotekarce, która zawładnęła jego sercem.

Na dodatek na Dworze Thornów zaklęcia obronne, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, uruchamiając się zamykają w środku jego mieszkańców. Niezwykłe jest to, że zdarzyło się to właśnie w momencie, gdy Nathaniel i Elisabeth zaczynali do siebie zbliżać.

Odcięci od świata zewnętrznego Elisabeth, Nathaniel i Silas – w towarzystwie Mercy, nowej pokojówki – muszą połączyć siły, aby odkryć źródło magii powodującej zakłócenia w zaklęciach. Mają niewiele czasu, ponieważ muszą to zrobić przed Balem Zimowego Przesilenia, który odbędzie się na ich terenie. To niezwykle skomplikowane zadanie, zwłaszcza że komnaty dworu kryją wiele tajemnic, a myśli Elisabeth są zdominowane przez usta Nathaniela.

PREMIERA: 12 lipca 2023

Zapowiedzi fantasy lipiec 2023: Siła niższa do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Siła niższa

Przed Wami szaleńcza kontynuacja uwielbianej serii o najbardziej niezwykłej i ekscentrycznej rodzinie w historii… cóż, wszystkich historii. Konrad decyduje się przygarnąć obcego anioła stróża. Szybko jednak zaczyna żałować tej decyzji, gdyż nowy lokator okazuje się być nie tyle wcieleniem doskonałości, co kosmicznym utrapieniem…

Siła niższa kontynuuje opowieść o dalszych losach Konrada. Mężczyzna już się pogodził ze swoim nietypowym towarzystwem i nauczył się z nimi żyć. Teraz musi skupić się na pracy, gdyż nie może pozwolić sobie na problemy finansowe. Jakie niespodzianki czekają na niego i jego współlokatorów?

PREMIERA: 13 lipca 2023

Książki Dziewiąty dom szukaj na TaniaKsiazka.pl

Dziewiąty dom

Alex Stern wydaje się najmniej prawdopodobną osobą, którą można spotkać na pierwszym roku studiów w Yale. Porzuciła szkołę i jest jedyną ofiarą, która przeżyła tajemniczą, okrutną zbrodnię. Ostatnią rzeczą, której pragnie, są problemy, zwłaszcza gdy Yale ma szansę stać się dla niej nowym początkiem. Niemniej możliwość bezpłatnej edukacji w jednym z najbardziej renomowanych uniwersytetów ma swój haczyk.

Zadaniem Alex stanie się śledzenie tajemniczych działań sekretnych stowarzyszeń w Yale. Stowarzyszeń, które wykreowały wielu z najbardziej znanych i wpływowych ludzi na świecie. Niedawno na terenie kampusu odnaleziono ciało dziewczyny i wygląda na to, że jedynie Alex kwestionuje sposób, w jaki policja i administracja uniwersytetu wyjaśniły jej śmierć.

Dziewczyna jest świadoma, że te stowarzyszenia są znacznie bardziej złowrogie, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Sekretne stowarzyszenia praktykują zakazaną magię i przywracają do życia zmarłych. Czasem zdarza się, że żywią się ludźmi…

PREMIERA: 13 lipca 2023

Tytuł Glint znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Glint

Przed Wami druga część Sagi o złotej niewolnicy. Przez dekadę była uwięziona w złotej klatce na terenie pałacu króla Midasa, jednakże jedna noc odmieniła cały jej świat.

Gdy została schwytana przez siły Czwartego Królestwa, Auren przekształciła się w narzędziem negocjacji. Mogła stać się deszczem, który ugasi ogień, lub iskrą, która zapoczątkuje wojenny pożar.

Teraz, największym źródłem jej niepokoju i strachu był on – marszałek Rip, niesłychanie brutalny i bezlitosny na polu walki. Ale  tylko ona zna jego prawdziwe oblicze. Jest Fae, przedstawicielem rasy zdrajców i zabójców, odpowiedzialnych za dewastację Orei i zniszczenie Siódmego Królestwa. W Ripie drzemie ogromna moc, a spojrzenie z jego czarnych źrenic jest oczarowujące. Auren czuje się jakby była zniewolona i skrępowana. Choć już nie jest w klatce, nie oznacza to, że odzyskała wolność.

Została przemieniona w pozłacanego pionka w grze pomiędzy królami i ich siłami zbrojnymi. Czy jest w stanie poradzić sobie w tym szachowym starciu lepiej niż oni?

PREMIERA: 13 lipca 2023

Jeśli chcesz przeczytać książkę Wojna o jadeit, znajdziesz ją na TaniaKsiazka.pl

Wojna o jadeit. Saga o Zielonych Kościach. Tom 2

Na wyspie Kekon klan Kaulów zostaje wplątany w burzliwą walkę o dominację nad stolicą oraz o kontrolę nad magicznym jadeitem. Kamień ten daje wykwalifikowanym wojownikom z Zielonej Kości nadprzyrodzone zdolności, nad którymi monopol sprawowali od wieków.

Poza granicami Kekonu nadchodzi konflikt zbrojny. Zarówno potężne mocarstwa, jak i chciwi przestępcy rzucają na wyspę żądne oko. Jadeit, najbardziej wartościowy kekoński zasób, może dać im fortunę i przewagę nad konkurencją.

Znajdując się w oblężeniu ze wszystkich stron, klan Kaulów jest zmuszony do nawiązania nowych, ryzykownych sojuszy, stawienia czoła wrogom w mrocznych uliczkach oraz porzucenia honoru, aby zapewnić przetrwanie sobie i wszystkim kekońskim wojownikom Zielonej Kości.

Wojna o jadeit to druga część Sagi o Zielonej Kości, trylogii opowiadającej o rodzinie, honorze oraz o tych, którzy żyją i umierają zgodnie z prastarymi prawami krwi i jadeitu.

PREMIERA: 17 lipca 2023

Książkę Korona z kości znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Korona z kości

Kolejna propozycja to elektryzująca opowieść o trzech księżniczkach i losie, dla którego przyszły na świat: uwodzenie, podboje i korona.

Od momentu narodzin swoich córek, Cesarzowa Margaraux miała dla nich wyznaczone drogi. Księżniczki Sophronia, Daphne i Beatriz zostaną królowymi. Teraz, w wieku szesnastu lat, każda z nich musi opuścić dom rodzinny i poślubić swego księcia.

Urocze, bystre i skromne młode kobiety wydają się być perfekcyjnymi narzeczonymi. Jednak tylko cesarzowa zdaje sobie sprawę, że ich niedocenienie może być fatalnym błędem. Księżniczki nie są tak niewinne, jak mogą się na pierwszy rzut oka wydawać. Od dnia narodzin, były szkolone w sztuce intrygi, uwodzenia i zastosowania siły. Mają jeden cel – obalić monarchie, w których się znajdą, a ich małżeństwa to tylko początek ambitnego planu ich matki: zdobycie władzy nad całym kontynentem Vesterii.

Księżniczki przygotowywały się do tego przez całe swoje życie. Są gotowe do realizacji planu, każda z unikalnymi umiejętnościami i z jednym pragnieniem zaczerpniętym z gwiazd. Jednakże, gwiazdy również mają swoje plany, a matka nie ujawniła córkom wszystkich swoich zamiarów…

PREMIERA: 25 lipca 2023

Jeśli szukasz książki Epoka Mieczy, znajdziesz ją na TaniaKsiazka.pl

Epoka mieczy

Michael J. Sullivan, wirtuoz gatunku fantasy, zabiera czytelników w niesamowitą podróż pełną magii i przygód, heroizmu i zdrad, miłości i strat w swoim cyklu Epoka Mitu. W drugim tomie tej fascynującej sagi rebeliantów nie tylko zewnętrzni, potężni przeciwnicy stanowią zagrożenie, ale również rosnące napięcia wśród samych sprzymierzeńców.

Raithe, nazywany Zabójcą Bogów, dał początek buntowi poprzez zabicie Fhreja. Jednak odwieczne konflikty wśród klanów Rhunów stanowią poważną przeszkodę w zjednoczeniu się przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi. A nawet jeśli uda się połączyć siły klanów, jak mogą pokonać tych, którzy posiadają magię niemalże boskiego kalibru?

Odpowiedź znajduje się za morzem, w odległej krainie, zamieszkałej przez tajemniczy naród, który gardzi zarówno Fhrejami, jak i ludźmi. Ponieważ czas ucieka, Persefona wyrusza tam w towarzystwie młodej mistyczki Suri, Fhrejskiej czarodziejki Arion oraz grupy wyrzutków, desperacko poszukując sojuszników. Ta ekspedycja poprowadzi ich w najciemniejsze zakamarki świata Elan, gdzie na nich czeka starożytny i śmiertelnie niebezpieczny wróg.

PREMIERA: 31 lipca 2023

Jeśli zainteresowały Cię zapowiedzi fantasy na lipiec 2023, wszystkie tytuły znajdziesz tutaj.

Zapowiedzi fantasy lipiec 2023 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl