HorrorThrillerZapowiedzi i nowości

Nocny dom – Jo Nesbo bawi się gatunkiem. Premiera w lipcu

Nocny dom - Jo Nesbo

Nocny dom, najnowsza powieść Jo Nesbo, na półkach księgarń pojawi się już 12 lipca. Jo Nesbo przyzwyczaił czytelników do tego, że trzyma się pewnych ram gatunkowych. Jego twórczość kojarzymy głównie ze świetnymi kryminałami i thrillerami. Nie zapominajmy, że jest też autorem zabawnej serii dla dzieci z fantastyczno-naukowym twistem – Doktor Proktor. A w ramach Projektu Szekspir napisał przedziwną wersję szekspirowskiego dramatu pt. Macbeth. Tym razem autor sięga po jeszcze inny gatunek – horror – i igra z nim w sobie właściwym stylu.

Nocny dom Jo Nesbo okładka książki

Nocny dom czyli Jo Nesbo zabiera się za horror

Sama okładka nowej książki Jo Nesbo jasno wskazuje czytelnikowi, z jakim gatunkiem będzie miał do czynienia. Żeby dowiedzieć się, o czym jest ta historia, zajrzyjmy na chwilę do środka.

Głównych bohaterem Nocnego domu jest czternastoletni Richard. Po śmierci rodziców chłopak musi się przeprowadzić do odległego miasteczka Ballantyne, żeby zamieszkać z wujostwem. Śmierć rodziców, przeprowadzka… Nic dziwnego, że Richard ma trudności, żeby odnaleźć się w nowej sytuacji. Targają nim emocje. Głównie wściekłość. To wystarczy, żeby mieszkańcy miasteczka wyrobili sobie o nim opinię.

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znika Tom, kolega z klasy Richarda, wszyscy zaczynają podejrzewać, że nowy, sprawiający problemy chłopak ma z tym zniknięciem więcej wspólnego, niż tylko to, że był ostatnią osobą, która widziała Toma.

Nocny dom - Jo Nesbo - okładka

Tajemnicza budka telefoniczna i opuszczony dom w lesie

Tylko Richard widział, jak Tom zniknął w budce telefonicznej na skraju lasu. Nikt nie wierzy w jego opowieść, że budka wciągnęła chłopaka przez słuchawkę telefonu. No, prawie nikt. Nowemu postanawia pomóc outsiderka, Karen. To ona zachęca go do poszukania wskazówek, które pomogą udowodnić jego wersję wydarzeń.

Okazuje się, że numer, na który dzwonił Tom chwilę przed zaginięciem, prowadzi do opuszczonego domu w lesie. Richard postanawia mu się przyjrzeć, wtedy w oknie zauważa twarz. Od tego momentu zaczynają się głosy.

Wkrótce ginie kolejny chłopak z klasy Richarda. Nowy, żeby udowodnić, że nie ma nic wspólnego z zaginięciami, będzie musiał zmierzyć się z tajemniczą, ciemną siłą, która opętała miasteczko.

Opowieść Richarda, to tylko jedna strona opowieści. Czy czytelnik może mu zaufać?

Nocny dom, nowa książka Jo Nesbo. Premiera 12 lipca

Jesteście ciekawi, czy w tej historii będzie więcej z Nesbo, czy z Kinga? Już niedługo będziemy mogli się o tym przekonać. Wydawnictwo Dolnośląskie zapowiedziało premierę Nocnego domu na 12 lipca.

Książkę można już zamówić w ramach zapowiedzi, np. tutaj: Nocny dom Jo Nesbo w TaniaKsiazka.pl.

Sprawdź też: