Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku?

Przygotowałam dla Was kolejne zestawienie, w którym znajdziecie bestsellery 2018 roku. Tym razem na warsztat wzięłam literaturę kobiecą. Zatem w zestawieniu znalazły się książki obyczajowe, romanse, powieści erotyczne i New Adult. Jeżeli jesteście ciekawi tego, po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku, to jesteście w idealnym miejscu. 😉

Literatura kobieca. Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku?

Literatura kobieca. Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku?

Seria debiutującej pisarki na szczycie listy bestsellerów

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Seria 365 dni. Sprawdź w TaniaKsiazka.plTen rok w literaturze erotycznej bezsprzecznie należał do debiutującej polskiej autorki, która sama o sobie mówi, że nie jest pisarką, a pisaniem się bawi. W 2018 roku na półki księgarń trafiły dwie jej książki i obie z miejsca przez wiele miesięcy utrzymywały się na listach bestsellerów.

Obie powieści, które opowiadają historię namiętnej miłości, zbierają bardzo ambiwalentne recenzje. Jedne czytelniczki są nimi zachwycone, z kolei inne zarzucają autorce spłycenie kobiecości i oparcie relacji damsko-męskiej na szowinistycznych stereotypach. Jednak popularności nie można im odmówić. 😉

Jestem pewna, że już wiecie, o jaką autorkę chodzi. Oczywiście to Blanka Lipińska i jej seria – o romansie pięknej Polki, Laury, z sycylijskim mafiosem, Massimo – 365 dni.

Zmysłowa seria Laurelin Page

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Seria Połączeni. Sprawdź w TaniaKsiazka.plJednak jeszcze zanim na polskiej scenie gorących erotyków zadebiutowała Blanka Lipińska, prym wiodły inne niezwykle uwielbiane przez czytelniczki pisarki.

Jedną z najbardziej znanych autorek odważnych i mocnych historii miłosnych jest niewątpliwie Laurelin Paige. Fani potwierdzili jej wysoką pozycję na listach bestsellerów, kupując w 2018 roku książki z serii Połączeni.

Ten gorący cykl Laurelin to spin-off do serii Uwikłani, skupiający się wokół postaci drugoplanowych z serii w tym przypadku seksownej Gwen Anders.

Romantyczne perypetie Lou Clark

W czołówce listy bestsellerów znalazła się też powieść Moje serce w dwóch światach. To kolejna książka obyczajowa JoJo Moyes, która opowiada o romantycznych perypetiach Lou Clark. Czytelniczki miały okazję, żeby pokochać tę bohaterkę i z niecierpliwością czekały na kontynuację historii. A za co uwielbiają autorkę? To z łatwością można wyczytać z przysłanym przez nie recenzji tej książki:

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Moje serce w dwóch światach. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl„Moyes po raz kolejny nakreśliła całą gamę intrygujących i barwnych postaci, które budzą w czytelniku masę skrajnych emocji.” – Weronika T.

„Za co kocham tę książkę? Nie będę pisała o stylu pisania Jojo Moyes, bo myślę, że każdy już wie, jaki on jest. Za to napiszę, że pokochałam ją za trzymanie mnie w napięciu, za to, że nie do końca mogłam przewidzieć, jak zakończy się ta historia.” – Ewelina Ż.

„Autorka tak jak i w pozostałych jej książkach stawia na wartość przyjaźni, miłości i byciu wiernym swojemu «ja».” – Dagmara Ł.

*Wszystkie fragmenty wypowiedzi pochodzą z recenzji książki „Moje serce w dwóch światach”, które zostały zamieszczone w TaniaKsiazka.pl.

Kobieco, czyli odważnie i pikantnie

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Seria domniemanie niewinności. Sprawdź w TaniaKsiazka.plTo była czołówka kobiecych książek popularnych w zeszłym roku. Teraz spójrzmy na inne dedykowane kobietom tytuły, które błyskawicznie znikały z półek księgarń.

Losy bohaterów Pięćdziesięciu twarzy Greya nadal rozgrzewają klientki. Czytelniczki w zeszłym roku były ciekawe, jak wygląda ciemniejsza strona Greya. Toteż z chęcią sięgnęły po książkę, w krtórej E.L. James opisuje popularną historię z nowej perspektywy – Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana.

Skoro nadal jesteśmy w temacie literatury erotycznej, to na uwagę zasługuje trylogia Domniemanie niewinności, która, podobnie jak Uwikłani, ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Każdy tom serii to pikantny romans o zabarwieniu erotycznym. To, co wyróżnia ten cykl Whitney G, to z pewnością prawniczy twist, który przypadł do gustu wielu czytelniczkom.

Zapomnij o mnie – gorący tytuł New Adult

Zapomnij o mniePo jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Zapomnij o mnie. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl to pierwsza powieść z nurtu New Adult od bestsellerowej polskiej autorki, która wydaje pod pseudonimem K.N. Haner.

Ta historia gorącego romansu i uwikłania w niebezpieczną przeszłość, w 2018 roku rozgrzała serca polskich czytelniczek.

Haner to młodziutka autorka, która już zdążyła rozkochać w swoich książkach pokaźne grono fanek. Dlatego wróżymy jej bestsellerową przyszłość i z niecierpliwością będziemy wyczekiwać na kolejne powieści. 🙂

Kobieco, czyli obyczajowo i romantycznie

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Z każdym oddechem. Sprawdź w TaniaKsiazka.plTeraz nadszedł czas na książki obyczajowe i romantyczne. Na początek – świątecznie. Pod koniec roku, wraz ze zbliżającymi się świętami, zawsze pojawia się mnóstwo książek „z choinką w tle”. Jeden tytuł bardzo przypadł do gustu klientkom księgarń – to książka Amandy Prowse z 2017 roku, Świąteczne marzenie.

W zeszłym roku swoją premierę miała też nowa książka Nicholasa Sparksa, Z każdym oddechem, to oczywiste, że także znalazła się w kobiecych bestsellerach 2018 roku. Nie zawiodły też miłośniczki Katarzyny Michalak. W zestawieniu znalazła się jej powieść z Serii mazurskiej, Promyk słońca.

Bliski Wschód to nie tylko Baśnie z 1001 nocy

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Jestem żoną terrorysty. Sprawdź w TaniaKsiazka.plJestem żoną terrorysty to najnowsza książka Laili Shukri, polskiej autorki. Tym razem pisarka przedstawia wstrząsającą historię Polki, która zakochała się w cudzoziemcu. Szybko okazało się, że mężczyzna jej życia nie jest tym, za kogo go uważała. Ta pozycja również cieszyła się dużą popularnością czytelniczek.

Rok 2018 minął miłośniczkom literatury kobiecej właśnie pod znakiem tych książek. Serdecznie dziękuję Księgarni TaniaKsiazka.pl za udostępnienie listy swoich bestsellerów, bo to właśnie na niej oparłam to zestawienie. Poniżej znajdziecie listę książek, o których pisałam.

Jestem ciekawa tego, po jakie kobiece książki Wy sięgnęłyście w 2018 roku?

Czy Wasze wybory pokrywały się z książkowymi zakupami innych czytelniczek?

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2019 roku? Top 10 kobiecych książek

Po jakie książki sięgały czytelniczki w 2018 roku? Bestsellery 2018 TaniaKsiazka.pl

  1. Seria 365 dni >>
  2. Seria Połączeni >>
  3. Moje serce w dwóch światach >>
  4. Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana >>
  5. Seria Domniemanie niewinności >>
  6. Świąteczne marzenie >>
  7. Jestem żoną terrorysty >>
  8. Z każdym oddechem >>
  9. Promyk słońca >>
  10. Zapomnij o mnie >>