Black Water - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Louise Doughty powraca z nową powieścią, co z pewnością ucieszy nie tylko fanów pisarki, ale również wszystkich miłośników thrillerów. Do tego właśnie gatunku można bowiem zaliczyć najnowszą książkę Doughty pt. Black Water. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, koniecznie nadróbcie zaległości. My wspomnimy jeszcze tylko o tym, że to właśnie jej Czytelnicy na całym świecie zawdzięczają bestsellerową powieść pt. Mroczny zaułek. Czy i tym razem uda się jej podbić serca międzynarodowych odbiorców? Koniecznie przekonajcie się sami!

Louise Doughty powraca z nową powieścią Black Water - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Louise Doughty powraca z nową powieścią – Black Water

Główny bohater to John Harper, który obecnie ukrywa się w odizolowanej chacie gdzieś na tropikalnej wyspie. Kiedy przychodzą bezsenne noce, niczym zahipnotyzowany wsłuchuje się w deszcz. Nic jednak nie jest w stanie oderwać jego myśli od grożącego mu niebezpieczeństwa. Jednak nie to przeraża go najbardziej. Mężczyzna ma na sumieniu występek, przez który już najprawdopodobniej nigdy nie zazna spokoju.

Jednak los stawia na jego drodze Ritę, kobietę z własną, mroczną przeszłością. To właśnie przy niej John otwiera się i wyrzuca z siebie całą prawdę o tym, kim jest. Mężczyzna głęboko wierzy, że znalazł właśnie swoją szansę na odkupienie. Nie przeczuwa nawet, że upiory przeszłości idą za nim krok w krok…

Louise Doughty udało się stworzyć niesamowitą powieść, której akcja toczy się na tle Indonezji z lat sześćdziesiątych. To właśnie w tym okresie rozpoczęły się tam zbiorowe ludobójstwa. Czytelnik wraz z bohaterami wędruje aż do lat dziewięćdziesiątych i przenosi się do Europy ogarniętej zimną wojną oraz Kalifornii. To historia człowieka pogrążonego w kryzysie. Bohatera stworzonego przez Doughty można nienawidzić za to, czego dopuścił się w przeszłości. Można też zacisnąć kciuki i przemierzając kolejne strony powieści, kibicować mu w trudnej drodze, która ma ostatecznie pomóc mu odkryć prawdę o sobie samym.

Książkę pt. Black Water znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom powieści, które jeszcze na długi czas po skończeniu, zaprzątać będą głowę Czytelnika.