Literatura pięknaPolecamy

Luca di Fulvio – Chłopiec, który znalazł słońce nocą

Chłopiec, który znalazł słońce nocąChłopiec, który znalazł słońce nocą to najnowsza powieść Luca di Fulvio, który na koncie ma już kilka bestsellerowych powieści. Ten włoski pisarz może pochwalić się niebagatelną liczbą sprzedanych egzemplarzy, sięgającą aż 1,5 miliona. Ciekawostką jest fakt, że Fulvio tworzy również książki dla dzieci, wydawane pod pseudonimem J. Duke Blanco. Największą sławę i rozgłos przyniósł mu kryminał pt. L’impagliatore opublikowany w 2000 roku.

O czym mówi Chłopiec, który znalazł słońce nocą?

Głównym bohaterem jest książę Marcus II z Saxii. Był on jeszcze dzieckiem, kiedy stał się świadkiem przerażającej masakry. Jego rodzina została zamordowana na dziedzińcu zamku, z rozkazu Ojsterniga, który był władcą sąsiedniego królestwa. Jakim cudem więc chłopcu udało się przeżyć? Pomogła mu w tym wiejska akuszerka Agnete oraz jej córka Eloisy. Kobiety wpuściły chłopca do swojego domu i nadając mu nowe imię starają się go wychować. Marcus II na nowo musi nauczyć się żyć. Bez bogactwa i przywilejów, które miał do tej pory. Z biegiem lat wyrasta on na potężnego wojownika, który nigdy nie zapomniał, kim tak naprawdę jest. A przecież to on był prawowitym dziedzicem ziemi Raühnvahl we Wschodnich Alpach.

Akcja powieści została umieszczona w nieistniejącej krainie, a jej czas to początek XV wieku. Autor wywołuje w czytelniku niezwykłą ciekawość i zachęca do odbycia podróży w nieznane krainy. Jest to emocjonalna opowieść o pasji i nadziei. Ale również o zemście, przebaczeniu i niezwykłej sile miłości. To wszystko bez wątpienia zapowiada kolejny, światowy bestseller.

Wszystkich, którzy szukają dobrej książki, zachęcamy do sięgnięcia po tę pozycję. Gwarantuje ona długie godziny niesamowicie wciągającej rozrywki. Powieść autorstwa Luca di Fulvio pt. Chłopiec, który znalazł słońce nocą znajdziecie tutaj.