rowling 622

Już w tym roku będziemy mieli szansę powrócić do fascynującego świata magii znanego z sagi o Harrym Potterze. 18 listopada 2016 roku premierę będzie miał film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” inspirowany książką J. K. Rowling. Tytuł  filmu jest tożsamy z tytułem książki, która została wykorzystana do stworzenia całkowicie nowej historii, specjalnie na potrzeby scenariusza. Jego opracowaniem zajęła sama pisarka. Reżyserią zajął się z kolei David Yates, znany już z wcześniejszych ekranizacji przygód Harrego Pottera.

Zaskoczeniem może okazać się fakt, że tym razem fabuła nie rozegra się w klasycznym otoczeniu szkoły magii lecz zabierze nas do Ameryki Północnej. Przedstawiana historia będzie miała miejsce w Nowym Jorku, przeszło 50 lat przed narodzinami Harrego Pottera. Ukazane zostaną nam losy Newtona Skamandera, znamienitego brytyjskiego magizoologa.

To jeszcze jednak nie wszystko co przygotowała J. K. Rowling fanom uniwersum Harrego Pottera. W oczekiwaniu na premierę przygód Newtona Skamandera, na stronie Pottermore upublicznione zostały cztery krótkie historie ze świata Północno Amerykańskiej magii.

Pierwsza z nich nosi tytuł Fourteenth Century – Seventeenth Century  i poznajemy w niej losy rdzennych czarodziejów, jeszcze przed europejską kolonizacją tego świata. Dane jest nam też zaznajomienie się z miejscowymi legendami o mitologicznych stworzeniach. Drugi odcinek Seventeenth Century and Beyond dotyczy już okresu, w którym na ziemie mieszkańców Ameryki przybywają mugole i czarodzieje z Europy. Jest to czas wielkiej grozy i nie najlepsze miejsca do życia dla czarownicy czy czarodzieja. Poznajemy w nim między innymi kulisy procesów czarownic z Salem. Rappaport’s Law, trzecia historia omawia z kolei problem segregacji społeczeństwa i jego podziału na czarodziejów i No-Majów. Wynikający z  ustawy wprowadzonej przez Magiczny Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ostatni, czwarty odcinek 1920s Wizarding America, odkrywa dzieje  i znaczenie amerykańskich czarodziejów podczas I wojny światowej.