Ciekawostki o książkach

Kolejny fanowski film ze świata Harrego Pottera już w sieci!

potter 622

O kreatywności fanów Harrego Pottera nie trzeba przekonywać nikogo. Nie zawiedli oni i tym razem. To właśnie bowiem ich inicjatywa sprawiła, że do sieci trafił krótkometrażowy film pod tytułem Severus Snape and The Marauders, opowiadający o  losach Severusa. Projekt ten udało się zrealizować za sprawą zbiórki funduszy na Kickstarterze. Grupa, która odpowiada za stworzenie produkcji, to znany już fanom Kolektyw The Broad Strokes. Na swoim koncie mają już takie projekty jak strona Harry Potter Untold czy film The Greater Good poświęcony  Albusowi Dumbledorowi i Gellercie Grindewaldzie.

Jeśli zaś chodzi o Severus Snape and The Marauders to fani na jednej ze scen filmu będą mogli ujrzeć Jamesa Pottera, Remusa Lupina, Syriusza Blacka oraz Petera Pettigrewa, którzy świętują z powodu zakończenia roku szkolnego do chwili, w której pojawia się Severus. Wydarzenia dzieją się w roku 1978. Odtwórcą roli młodego Severusa Snapea został Mick Ignis. Natomiast cały film został osadzony w świecie stworzonym przez  J.K. Rowling.

To z pewnością niezła gratka dla wszystkich miłośników historii o młodych czarodziejach. Bowiem losy relacji, które łączyły rodziców Harrego z jego przyszłym nauczycielem w całej sadze J.K. Rowling przedstawione są dość oszczędnie. Za sprawą wydarzeń z ostatniego tomu z pewnością liczba miłośników Severusa znacząco wzrosła, jednak próżno tam szukać zaspokojenia ciekawości, wzbudzonej przez zaistniały obrót sprawy. Dlatego teraz fani mają doskonałą okazję dowiedzieć się w końcu więcej o motywach i działaniach postaci, której przez większość czasu tak bardzo nienawidzili.

Z pewnością miłośników Harrego Pottera nie trzeba dwa razy namawiać na obejrzenie tej niezwykle ciekawej i intrygującej opowieści filmowej. Życzymy więc dobrej zabawy i przyjemnego oglądania.