Makijaż

Zastanawiasz się co kupić dziewczynie/siostrze/kuzynce/koleżance w prezencie? Dziewczyna/siostra/kuzynka/koleżanka jest fanką makijażu lub też stawia swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie? Mamy kilka propozycji, dzięki którym obdarowywana osoba rozszerzy swoje umiejętności makijażu, a obdarowujący uchroni społeczeństwo od widoku nieumiejętnie nałożonej tapety.

Makijaż z KatOsu - Gajewska Katarzyna Makijaż z KatOsu – Gajewska Katarzyna

Bardzo fajny podręcznik, który krok po kroku pokaże jak wykonać różne rodzaje makijażu. Bogato ilustrowany pięknymi zdjęciami. Katarzyna Gajewska, bardziej znana jako Katosu, jest znaną blogerką i zawodową wizażystką. Ma również swój kanał na Youtube, na którym regularnie zamieszcza filmiki z tutorialami makijażowymi i recenzjami kosmetycznymi. Dlatego jeśli dziewczyna/siostra/kuzynka/koleżanka jest fanką filmików urodowych na Youtube, to ta książka będzie świetnym prezentem.

Perfekcyjny makijaż - Bobbi Brown Perfekcyjny makijaż – Bobbi Brown

Pani Bobbi Brown to jedna z najsławniejszych makijażystek na świecie, dorobiła się nawet własnej firmy kosmetycznej. Jej książka to takie małe kompendium wiedzy makijażowej. Omówione są tu wszystkie najważniejsze aspekty make-upu, od pielęgnacji skóry, poprzez przybory i kosmetyki, aż po samo wykonywanie makijażu. To świetna propozycja dla osoby początkującej, ale i kobieta o „wyższym stopniu wtajemniczenia” znajdzie tu mnóstwo inspiracji.

Makijaż bez tajemnic - Rae Morris Makijaż bez tajemnic – Rae Morris

Kolejna pozycja stworzona przez zawodową wizażystkę. Tak jak poprzednie wypełniona pięknymi zdjęciami i cennymi radami. Oprócz tutoriali makijażowych autorka poruszyła w książce kilka ciekawych kwestii: co jest zupełnie niezbędne do wykonania makijażu, a co można sobie darować, bez czego makijaż nie wyjdzie i jak poradzić sobie z makijażową wpadką.