Muminki książkowe nowości

Ostatnio na rynku książkowym pojawiły się rozmaite tytuły ożywiające po raz kolejny niezwykły świat z kart powieści Tove Jannson. Oczywiście chodzi o Muminki – poznajcie książkowe nowości ze świata trolli!

Seria łącząca pokolenia

Muminki to antropomorficzne postaci wzorowane na skandynawskich legendach o trollach, które silnie zakorzeniły się w tamtejszej kulturze. I choć mieszkańcy Doliny Muminków zrodziły się pod piórem fińskiej pisarki, ich popularność szybko rozprzestrzeniła się poza granice mroźnej północy.

Po raz pierwszy Muminki ujrzały światło dzienne jesienią 1945 roku, kiedy wyszła drukiem pierwsza część sagi Małe trolle i duża powódź. Po dwóch kolejnych powieściach, jakimi były Kometa nad Doliną Muminków (1946) oraz W Dolinie Muminków (1948) pisarka zyskała ogromną popularność. Nic więc dziwnego, że jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Muminki - książkowe nowości znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Mimo upływu lat i mijających pokoleń chętnie wracamy do świata pióra Tove Jannson. Jeśli tak ja my, Wy również jesteście fanami przygód Włóczykija, Paszczaka, Ryjka i Filifionki – koniecznie sprawdźcie, jakie wydawnicze nowości pojawiły się w ostatnim czasie na rynku! 🙂

Muminki – książkowe nowości

Muminki - książkowe nowości

Opowieści z Doliny Muminków

Pierwsza propozycja wydawnictwa HarperCollins to kolekcja najpiękniejszych opowieści o przygodach Muminków. Zabawne, ciepłe i niejednokrotnie wzruszające historie pozwolą Młodym Czytelnikom odkryć radość czytania i przeżywania perypetii ulubionych postaci. Wspólna lektura z rodzicem to także zaproszenie do magicznej podróży w krainę własnego dzieciństwa.

Pakiet Muminki Muminki - książkowe nowości

Pakiet Muminki. Zebrane

Pakiet od wydawnictwa Nasza Księgarnia, to dwa pięknie ilustrowane tomy muminkowych przygód wydane z okazji obchodów stulecia wydawcy. Znajdziemy tutaj liczne zbiory ulubionych opowiadań z Doliny Muminków.

W tomie pierwszym znajdują się bowiem: Małe trolle i duża powódź, Kometa nad Doliną Muminków, W Dolinie Muminków, Pamiętniki Tatusia Muminka oraz Lato Muminków. Tom drugi zawiera zaś opowiadania, jakimi są: Zima Muminków, Opowiadania z Doliny Muminków, Tatuś Muminka i morze i Dolina Muminków w listopadzie.

Muminki - książkowe nowości

Przygody w Dolinie Muminków

Kolejna propozycja to zbiór barwnych opowieści o niezwykłych przygodach Muminka i jego przyjaciół wydana przez wydawnictwo Znak. Sięgając po Przygody w Dolinie Muminków, przeczytamy o tym jak rodzina Muminków wraz z Włóczykijem, Małą Mi, Panną Migotką i Ryjkiem spotkają Hatifnatów. Bohaterowie razem będą łapać smoka, niespodziewanie znajdą nowy dom… i poznają tajemniczą Bukę.

Muminki. Tom 1

Muminki. Tom 1

W zbiorczym tomie od wydawnictwa Egmont znalazły się komiksy autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson! Warto bowiem wspomnieć, że była ona nie tylko autorką, ale również rysowniczką. Nie tylko ilustrowała swoje książki, ale też stworzyła cykl komiksowych opowieści o sympatycznych trollach.

Pierwszy tom przygód zawiera 11 czarno-białych opowiadań komiksowych. Są to m.in.: Rabusie, Muminki na Riwierze, Niebezpieczna zima, Nowy dom Muminka, Zakochany Muminek, czy też Muminki i Marsjanie.

Opowiadania z Doliny Muminków

Opowiadania z Doliny Muminków

Klasyka literatury dziecięcej prosto z mroźnej, baśniowej Finlandii, ponownie w odsłonie wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wydanie dostępne jest w pięknej twardej oprawie w znanym i cenionym tłumaczeniu Ireny Szuch-Wyszomirskiej.

W tej serii między innymi wybierzemy się w drogę z Włóczykijem, dowiemy się, co przestraszyło Homka, który zdawał się nie bać niczego, a wraz z Muminkiem postaramy się schwytać ostatniego prawdziwego smoka na świecie.

Jeśli kochacie Muminki – po jakie książkowe nowości sięgniecie w pierwszej kolejności?