Nikt ci nie uwierzy - nowość od Magdy Knedler Nikt Ci nie uwierzy

Magda Knedler jest autorką powieści różnorodnych gatunkowo, które pisze na podstawie źródeł historycznych i faktów. W swojej twórczości nie boi się poruszać tematów trudnych i bolesnych. I robi to naprawdę dobrze. Z wyczuciem i należytym szacunkiem do opowiadanej historii zabiera nas w miejsca, gdzie cierpienie gra pierwsze skrzypce, determinując losy bohaterek. Autorce bliska jest tematyka obozowa. Napisała m.in. Moje przyjaciółki z Ravensbrück, a jej powieść Położna z Auschwitz trafiła na szczyty list bestsellerów, stając się np. najchętniej kupowaną książką w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl  w 2020 roku. Jej najnowsza powieść, Nikt Ci nie uwierzy, jest kolejnym zapisem prawdziwych przeżyć. Tym razem Magda Knedler otwiera nam drzwi do piekła wykorzystywanych kobiet.

Nikt Ci nie uwierzy Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Nikt ci nie uwierzy

Powieść Magdy Knedler, Nikt Ci nie uwierzy, jest opartą na faktach opowieścią o tragedii, bólu, cierpieniu i samotności wykorzystanych kobiet. Ofiary przemocy muszą zmagać się nie tylko z ranami na ciele i duszy, upokorzeniem i niemocą, ale również z opresyjnym systemem prawnym i krzywdzącymi stereotypami. Historia opisana w książce miała miejsce cały wiek temu, jednak mimo upływu stu lat, nadal jest bardzo aktualna. A sama książka niezwykle potrzebna.

Nikt ci nie uwierzy – słowa te często słyszą ofiary przemocy. Na ich dźwięk rezygnują z dochodzenia sprawiedliwości. Milczą, bo myślą, że ich głos nie będzie słyszany. I chociaż powieść Magdy Knedler opisuje czasy sprzed stu lat, to wydaje się niepokojąco aktualna. Przerażająca historia, którą każdy powinien poznać.

~ Sylwia Chutnik

Dörte jest dziedziczką fortuny, która mieszka w pałacu. Dziewczyna za chwilę osiągnie pełnoletność i stanie się niezależna. Do tego momentu jednak jest zmuszona prosić o każdy grosz. Jej młodsza kuzynka ma dopiero dwanaście lat, ale już doskonale wie, jak funkcjonuje ten świat i że potrafi on być naprawdę ponurym miejscem. Skąd? Jej matka bierze ślub po raz drugi, a czarujący dotąd ojczym bardzo szybko objawia swoje prawdziwe, okrutne oblicze. Każdy kolejny dzień zamienia kobietom w niekończący się koszmar, który staje się przerażającą normą. Bo w świecie rządzonym przez mężczyzn kobiety po prostu muszą być posłuszne. I nie ma sensu się żalić i mówić komukolwiek o gehennie i cierpieniu. Przecież i tak nikt nie uwierzy…  Czy w ogóle ktoś chce poznać prawdę?

****

Magda Knedler po raz kolejny sięga po kobiecy życiorys, by opowiedzieć go z jej charakterystyczną wrażliwością i empatią. A raczej po dwie historie… Dwa oblicza bezradności, bolesnej samotności. I świat, w którym mężczyznę należy wielbić oraz szanować nawet wówczas, gdy jest tyranem. Trudno wam będzie złapać oddech po tej wstrząsającej książce. A jeśli pomyślicie, że takie rzeczy już się nie dzieją, będziecie w błędzie.

~ Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem

Jeśli jesteś gotowy na spotkanie z bolesną prawdą o milczącym cierpieniu, sięgnij po książkę Magdy Knedler Nikt Ci nie uwierzy. Twój egzemplarz czeka na Ciebie w tym miejscu.

Powiązane artykuły