Książki dla dzieciZapowiedzi i nowości

Małe Licho i lato z diabłem – nowa książka dla dzieci Marty Kisiel

Małe Licho i lato z diabłem - nowa książka dla dzieci Marty Kisiel

Gdy jedne wakacje zmierzają do końca, inne dopiero się zaczynają. Być może właśnie na osłodę łez wywołanych zakończeniem lata, wraz z połową września dzieci… i dorośli! — Nie pomijajmy dorosłych, bo ja sama, całkiem dorosła, już nie mogę się doczekać… WSZYSCY fani Bożydara Antoniego Jagiełka będą mogli zanurzyć się w całkiem letnich przygodach z nowej książki Marty Kisiel — Małe Licho i lato z diabłem.

Małe Licho i lato z diabłem - nowa książka dla dzieci Marty Kisiel

Małe Licho i lato z diabłem – nowa książka Marty Kisiel

Rok szkolny dobiega końca i przed Bożkiem pierwsze w życiu wakacje. Co prawda, pół chłopiec, pół widmo, kończy już trzecią klasę szkoły podstawowej, ale wcześniej uczył się w domu i dopiero od niespełna roku chodzi do regularnej szkoły. Chłopiec ma bardzo ambitne, wakacyjne plany: całodniowe chodzenie w piżamie, ukradkowe wspinanie się po drzewach… Chce też skończyć grę planszową, Gluty w podziemiach, na którą pracuje od jakiegoś czasu. Dzielnie pomaga mu mały, uczulony na pierze anioł stróż — kichające Licho.

Wydaje się, że po roku, w którym chłopiec przeżył niezwykłe i niebezpieczne przygody, w końcu przyszła pora sielskiego odpoczynku… Czy oby na pewno? Licho tym razem nie zamierza niczego przegapić i bezpiecznie siedzieć w domu. Razem z Bożkiem wyrusza na biwak. Będą spać pod namiotem na znajomej polanie w środku lasu. Ci czytelnicy, którzy już znają książki Marty Kisiel, świetnie zdają sobie sprawę z tego, że w lesie czai się mnóstwo tajemnic. Istnienia niektórych nie podejrzewa nawet świetnie zaznajomiony z niedostępną śmiertelnikom i nieco upiorną sferą życia pół chłopiec, pół widmo.

Małe Licho i lato z diabłem - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Trochę śmiesznie, trochę strasznie

Tęskniliście za Lichem, Bazylem i oczywiście Bożkiem? Tym razem do tej wesołej garstki bohaterów dołączy ktoś jeszcze. Ktoś, kto już wcale taki wesoły nie jest, a już raczej całkiem straszny, rodem z prawdziwych koszmarów. Ale jak to? No właśnie tego dowiemy się z nowej książki Marty Kisiel — Małe Licho i lato z diabłem.

Na pewno będzie bardzo zabawnie, a czasem nawet całkiem strasznie. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać.

Książka Małe Licho i lato z diabłem pojawi się w księgarniach już 2 września. W tym miejscu możecie ją kupić w przedsprzedaży. Do tej pory w serii ukazały się dwa tytuły: Małe Licho i tajemnica Niebożątka oraz Małe Licho i anioł z kamienia. Wszystkie z okładkami i świetnymi ilustracjami Pauliny Wyrt. Te książki dla dzieci są tematycznie związane z Dożywociem — fantastycznym cyklem dla starszych czytelników.

Na zakończenie przypomnę jeszcze, że poprzednia powieść dla dzieci z tej serii — Małe Licho i anioł z kamienia — dostała nagrodę literacką w konkursie Książka Roku 2019 Polskiej Sekcji IBBY.