Ten miesiąc obfituje w wiele niespodzianek dla fanów kosmicznej fantastyki! Sprawdź marcowe zapowiedzi sci-fi 2021 i zobacz, co tym razem przygotowali dla nas książkowi wydawcy.

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2021

Kwestia sumienia – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Kwestia sumienia

Czy rzeczywiście może istnieć doskonałe społeczeństwo pozbawione Boga?

Ojciec Ramon Ruiz-Sanchez, jezuita i biolog, jest członkiem ziemskiej ekspedycji badającej planetę Lithię. Jest ona zamieszkana przez inteligentne gadopodobne istoty żyjące w pokoju i harmonii z naturą, bez konfliktów i przestępstw. Jednocześnie nieznane jest im pojęcie religii ani wiary.

Jak Ziemianie mają się zachować w obliczu zaawansowanej cywilizacji, która nie jest zdolna do agresji i przez całe swoje dzieje pozostawała absolutnie bezbożna? W związku z tą nietypowym odkryciem Ruiz-Sanchez usiłuje pogodzić wiedzę naukową, humanistyczne zasady i nakazy wiary, co ostatecznie prowadzi go ku herezji… Nie może jednak wycofać się z ekspedycji, ponieważ od jej wyników zależy zarówno przyszłość Lithyjczyków, jak i Ziemian.

PREMIERA: 09 marca 2021

Ostatni brzeg – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Ostatni brzeg

Minął rok po wojnie atomowej, która zniszczyła północną półkulę. Przetrwała załoga amerykańskiego atomowego okrętu podwodnego, skrywa się w Australii. Jego kapitan Dwight Towers – podobnie jak mieszkańcy antypodów – usiłuje wieść normalne życie.

W tym postapokaliptycznym świecie wszystko na pozór toczy się wciąż zwykłym rytmem. Ci, którzy przetrwali, nadal pracują, bawią się, marzą i kochają. I próbują zachować nadzieję. Ostatni brzeg to jedna z najbardziej niepokojących wizji świata, który umiera w następstwie wojny atomowej.

PREMIERA: 09 marca 2021

Obcy 2 – książkęznajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Obcy 2

Obcy to bezlitosny ksenomorf, doskonale znany miłośnikom kina science fiction z serii filmów nakręconych na przestrzeni kilku dziesięcioleci. Szczęście mają ci, którzy są z dala od niego. Tej szansy nie miała jednak Ellen Ripley. W Obcym 2 musi ponownie zmierzyć się z tym monstrum i jego potomkami.

Przed Ellen i jej ekipą wyczerpująca i krwawa walka nie z jednym, a z całą rzeszą Obcych! Czy Ripley i żołnierzom uda się wydostać z księżyca? I czy Obcy zostaną w końcu pokonani?

PREMIERA: 17 marca 2021

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2021 Przedsionek piekła znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Przedsionek piekła

Ameryka alternatywnego XIX wieku.  Na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych znajduje się miasto Exmore, betonowa dżungla wieżowców, ciężkich fabryk i mrocznych zaułków. A pośrodku tego sztucznego tworu stoi potężna elektrownia, której źródłem energii jest technologia trzymana w głębokiej tajemnicy.

Szaleni naukowcy, okaleczeni pacjenci, szpitale psychiatryczne. Do tego tajne laboratoria i osobnicy nazywający siebie bogami-naukowcami. Pora odkryć historię o odkupieniu, zemście i ambicji…

PREMIERA: 24 marca 2021

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2021 The Frontiers. Saga 6 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Głowa Smoka. The Frontiers Saga. Tom 6

Kapitan Scott ponownie zdołał uratować Corinair przed unicestwieniem, ale sukces okazał się zaledwie połowiczny. Podczas akcji zginęło wielu mieszkańców, a zniszczona planeta wymaga natychmiastowej pomocy. Nathan, obawiając się kolejnych ataków, postanawia więc ostatecznie rozprawić się z imperium takarańskim.

Jego plan jest prosty – zdobyć stolicę Takary i uwięzić Caiusa. Sojusz nie ma jednak zasobów, by skutecznie zaatakować wojska cesarskie. Okazuje się, że w pobliżu znajduje się system gwiezdny, w którym stacjonuje niewielki kontyngent żołnierzy imperium, chroniących sprzęt wojskowy. Nathan podejmuje decyzję o uderzeniu.

Czy Sojuszowi uda się zdobyć zasoby oraz zaatakować macierzystą planetę Ta’Akarów, żeby ostatecznie zwyciężyć?

PREMIERA: 25 marca 2021

Konwój – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Konwój. Shadow Raptors. Tom 5

Bitwa w układzie Epsilon Eridani wkracza w decydującą fazę. Choć nieliczni, skłóceni i podzieleni, Skunowie stawiają wrogowi zaciekły opór, jeden po drugim niszcząc kamienne krążowniki oraz dziesiątkując ich wsparcie.

Pośród całej tej wojennej zawieruchy przeplatają się losy zwiadowców wysłanych na poszukiwanie zaginionego konwoju, trawlera Grot, załóg krążowników Rubież i Pandemonium i komandora Tsugawy pędzącego na odsiecz.

Konwój to również historia pojmanej przez pułkownika Dresslera i Olego matki obcych, a także mieszkańców planety AEgir, którzy z niepokojem spoglądają na rozjaśnione blaskiem niezliczonych eksplozji niebo nad swymi głowami.

PREMIERA: 25 marca 2021

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2021 Szramy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Szramy. Podzielony legion

Ze wszystkich Legionów Szramy Jaghataia Khana są najbardziej zagadkowe i trudne do zdefiniowania. Zrodziła je bowiem cywilizacja, która ceni honor, szybkość oraz skrajną lojalność.

Teraz gdy galaktykę rozdarła zdrada Horusa, a obie strony najwyraźniej widzą w nich sojuszników w nadchodzącej wojnie, wciąż nie wiadomo, komu okażą się wierne.

Jednak kiedy Legion Alpha przypuszcza niespodziewany i równoczesny atak na Białe Szramy i Kosmiczne Wilki, Khan musi ostatecznie zadecydować czy stanie po stronie Imperatora, czy Mistrza Wojny. A może… po żadnej z nich?

PREMIERA: 26 marca 2021

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2021 Tylko śmierć znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tylko śmierć. Duchy Gaunta. Tom 11

Kiedy rozpocznie się krucjata o Światy Sabbat, komisarz Gaunt i jego ludzie będą musieli w końcu zmierzyć się z nieuniknionym. Jednak nie mogą się wycofać. W końcu celem ekspedycji jest wyzwolenie Światów.

Gdy ataki nieprzyjaciela staną się coraz bardziej zażarte, oddział Gaunta będzie musiał stawić czoła zarówno brutalnej teraźniejszości, jak i bolesnej przeszłości. Jak poradzą sobie ze ścigającymi ich demonami? Przekonamy się już wkrótce…

PREMIERA: 29 marca 2021

Tak prezentują się marcowe zapowiedzi książek sci-fi na 2021.
Czy macie już któryś z tytułów na oku? Dajcie znać! 🙂