Marzena Rogalska to polska dziennikarka, która właśnie dołączyła do pisarskiego grona. Zgadza się! Jej debiutancka powieść nosi tytuł Wyprzedaż snów i liczy aż 400 stron. I mylą się ci, którzy myślą, że jest to coś w stylu poradnika lub reportażu.

Wyprzedaż snów

Marzena Rogalska o projekcie

Autorka tak oto komentuje swój najnowszy debiut literacki:

Często słyszę, że mam dar zjednywania ludzi i chyba coś w tym jest. Uważam, że to właśnie ludzie są największym moim bogactwem. Celebruję spotkania z przyjaciółmi, dobrą kawę wypitą w pięknej porcelanie, muzykę. Doceniam piękno pozornie małych rzeczy, które mnie otaczają. W książce pojawia się sporo elementów, które w moim pojęciu czynią życie piękniejszym. Ta książka jest afirmacją przyjaźni, a przyjaźń to przecież także miłość, często może w dojrzalszym wydaniu, przyjaźń to też całkowita akceptacja.

Czego zaś może spodziewać się czytelnik? Główną bohaterką jest Agata, która nie znajduje się w najlepszym okresie swojego życia. Zraniona i złamana powraca do miasta, gdzie spędziła najlepsze lata młodości. Jak wiele pozostało jej z dawnych przyjaźni? Czy są jeszcze ludzie, na których może liczyć? I w końcu, czy prawdziwa przyjaźń jest w stanie przetrwać absolutnie wszystko? To prawda, że bardzo trudno jest odejść z miejsca, w którym ma się znajomych i poukładane życie. Jednak o wiele ciężej jest powrócić do tego miejsca z nadzieją, że nie wszystko jeszcze stracone. Po powrocie w rodzinne strony Agacie pozostało niewiele. Czy jednak mimo to uda się jej pomóc innym w czasie, kiedy to ona sama potrzebuje opieki i wsparcia? Przekonajcie się sami.

Jeśli ktoś jeszcze miałby wątpliwości, czy warto sięgnąć po ową powieść, mamy coś jeszcze. Otóż na temat owego debiutu wypowiedziała się sama Katarzyna Grocholoa:

Oto powieść świetnie napisana, z niezwykłą biegłością, wrażliwością, czułością dla świata i ludzi. Dobra powieść – pełna tajemnicy, miłości, przyjaźni. Nie dajcie się zwieść. To nie dziennikarka telewizyjna Marzena Rogalska napisała książkę. To Pisarka Marzena Rogalska pracuje w telewizji. Z wielką przyjemnością, bezinteresownie, z własnej i nieprzymuszonej woli o tym zaświadczam.

Również i my serdecznie polecamy książkę Wyprzedaż snów autorstwa Marzeny Rogalskiej.