Puste nieboPuste niebo to powieść, której autorem jest Radek Rak. Książka idealna dla wszystkich czytelników, którzy szukają czegoś, co skutecznie pobudzi ich wyobraźnię. Można ją albo kochać, albo nienawidzić. Wzbudza wiele skrajnych emocji, a przecież o to chodzi w dobrej książce. Powinna poruszyć do głębi i zostawić trwały świat w czytelniczej pamięci.

Puste niebo i skradziony księżyc

Niebo bez gwiazd zdaje się ciemne i mroczne. A co, gdyby pozbawić je jednego z jaśniejszych źródeł światła – księżyca? Czy to w ogóle możliwe? Jak się okazuje, tak. Główny bohater, Tołpi, postanowił spędzić wieczór łowiąc ryby na Bugu. Któż mógłby się spodziewać, że tego wieczoru złowi coś znacznie cenniejszego, niż kilka leszczy? Mija zaledwie kilka chwil, gdy orientuje się, że w jego rybnej sieci pływa przepięknie iskrzący, srebrny księżyc. Nie mógł przepuścić takiej okazji i uznał, że to najlepszy prezent, jaki może podarować Zorce, dziewczynie, w której kochał się od dawna. I wszystko zakończyłoby się niezwykle romantycznie, gdyby nie fakt, że na swojej drodze Tołpi spotkał Zapaliczkę. Któż to taki? Czart z biednego rodu o szlacheckich korzeniach. I to właśnie on sprawił, że przepiękny prezent został potłuczony. Ostatnia nadzieja w Hesperze, rabinie, który, jak głoszą legendy, potrafi owo zniszczenie naprawić.

Radek Rak w niezwykle magiczny sposób przedstawia powieść o wschodniej Polsce z czasów Brunona Schulza, sterowców, rewolucji i rabinów. Czasem jest to mroczna i okrutna historia, czasem zabawna i wesoła. To obraz wszelakich zakamarków i podziemi Lublina, obraz ludzi tam mieszkających i świecie, którego dawno już nie ma.

Książkę Puste niebo autorstwa Radka Raka znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!