World War ZMax Brooks, oprócz tego, że jest synem znanego reżysera, Mela Brooksa, to przede wszystkim autor fantastycznych książek World War Z oraz Zombie survival. Obie oczywiście osiągnęły status bestsellera i zdobyły miliony czytelników na świecie.

 Max Brooks i jego plany

Tym razem pisarz zabrał się za stworzenie nietypowej powieści. Jej akcja zostanie bowiem umieszczona w świecie gry komputerowej Minecraft. Pracę nad projektem ogłosiła firma Mojang, która skonstruowała świat sześciennych klocków. Najnowsza powieść Brooksa ma nosić tytuł Minecraft: Wyspa. Jej bohaterem będzie… Robinson Crusoe! Oczywiście w wersji kwadratowej. Jego zadaniem będzie przetrwanie na nieznanej wyspie. A jedyną osobą, na którą będzie mógł liczyć jest on sam. Max Brooks pomysł skomentował następująco: Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią tego nowego przedsięwzięcia. W końcu mogę usprawiedliwić te wszystkie godziny spędzone na graniu w ‘Minecrafta’.

Co więcej, książka Minecraft: Wyspa ma być pierwszą częścią większej serii powieści, które będą osadzone również w świecie owej gry. Firma Mojang w tej kwestii ma zamiar współpracować z wydawnictwem Del Rey. Na razie jednak nie zdradzają kogo jeszcze, oprócz Brooksa, zaproszą do projektu.

Jakby na to nie spojrzeć, z takiej współpracy wynikają same korzyści. I to nie tylko dla fanów twórczości pisarza. Również miłośnicy gry będą mieli okazję poszerzyć swoje czytelnicze horyzonty. Każde twórcze przedsięwzięcie, które może zachęcić więcej osób do czytania, jest dobrym pomysłem. Dlatego z niecierpliwością czekamy na końcowy efekt współpracy firmy Mojang nie tylko z Maxem Brooksem, ale także z innymi pisarzami.

Tymczasem, jeśli ktoś jeszcze nie czytał World War Z to zachęcamy do zapoznania się z twórczością Brooksa.