Mechaniczny anioł na ekranach

Mechaniczny anioł na ekranach to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Cassandry Clare. Ponadto powody do zadowolenia mają również wielbiciele produkcji fantasy. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z serią Diabelskie maszyny to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Ponieważ książka, o której mowa, rozpoczyna właśnie ten cykl. Warto tutaj dodać, że powieści Clare cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. W związku z tym w błyskawicznym tempie zdobyły status bestsellerów, stając się międzynarodowymi hitami.

Mechaniczny anioł na ekranach

Mechaniczny anioł na ekranach – kilka słów o produkcji

Projekt przybierze kształt serialu, który powstanie na zlecenie brytyjskiej stacji BBC Three. Jak donoszą media, pilot produkcji jest już napisany, czeka jedynie na realizację. Niestety na tę chwilę to jedyne informacje, jakie ujrzały światło dzienne. Oczywiście, jeśli tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu damy wam o tym znać. Tymczasem warto tutaj wspomnieć, jak rozpoczyna się ta popularna seria.

Główną bohaterką książki Mechaniczny anioł jest szesnastoletnia Tessa Gray. Dziewczyna pokonuje ocean w wyprawie do Anglii za czasów panowania królowej Wiktorii. Wszystko po to, by odnaleźć zaginionego brata. Nie spodziewała się jednak tego, co tam zastała. W Podziemnym Świecie Londynu czają się wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty. Okazuje się, że porządek w tym chaosie utrzymują Nocni Łowcy, ratując świat przed demonami i złymi istotami. Wkrótce Tess zostaje porwana przez Mroczne Siostry, członkinie tajnej organizacji zwanej Klubem Pandemonium. Dziewczyna dowiaduje się również, że sama jest jedną z Podziemnych. Ponieważ obdarzona jest rzadkim darem zmieniania się w inną osobę. To przysparza jej również wiele kłopotów. Mistrz Klubu bowiem nie zawaha się przed niczym, by wykorzystać jej moc.

Osamotniona Tessa znajduje schronienie w londyńskim Instytucie Nocnych Łowców. Ci obiecują odnaleźć jej brata pod warunkiem, że ona udzieli swojej mocy, by pomóc im. Wkrótce Tessę zaczynają fascynować dwaj przyjaciele: James, którego krucha uroda skrywa groźny sekret, i niebieskooki Will, zniechęcający do siebie wszystkich swym sarkastycznym humorem i zmiennymi nastrojami. Wszystkich oprócz Tessy.

Nie mamy wątpliwości, że Mechaniczny anioł na ekranach zrobi furorę. Dajcie znać, co wy o tym sądzicie! Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Cassandry Clare, odsyłamy tutaj.