Fantastyczna literatura młodzieżowa - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Fantastyczna literatura młodzieżowa to niezwykle ciekawe zestawienie dla wszystkich młodych miłośników tego gatunku. Ponadto, jeśli poszukujecie gorących nowości, które zainteresują nawet najbardziej wymagających odbiorców, trafiliście idealnie. Znajdziecie tu hity, które są już dostępne w sprzedaży. Oprócz pozycji, które zyskały międzynarodową sławę, nie zabraknie kilku rodzimych perełek.

Jedno jest pewne. Wielbiciele młodzieżowych historii z fantastyką w tle znajdą tu bez wątpienia coś dla siebie. Jesteście ciekawi? Koniecznie sprawdźcie, jakie tytuły cieszą się obecnie największym zainteresowaniem w tym gatunku!

Fantastyczna literatura młodzieżowa - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Fantastyczna literatura młodzieżowa

Las na granicy światów - kup na TaniaKsiazka.pl Las na granicy światów

Miasteczko Fairfold to jedno z tych niewielu miejsc, w których magia nieznacznie przenika do naszej rzeczywistości. Czasem zdarza się, że ktoś znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jednak dotyczy to głównie turystów i nie niepokoi mieszkańców. Jednak w tym roku coś się zmieniło. Ponieważ z okolicznej puszczy wyłania się nieprzenikniona groza. Odkąd ktoś strzaskał szklaną trumnę, w której spoczywał śpiący królewicz, apokaliptyczna bestia imieniem Rozpacz zagraża wszystkim mieszkańcom miasteczka. Poza tym Hazel znajduje niezwykły miecz, a przy tym niezbyt pamięta, co robiła przez ostatnich pięć lat…

 Czerwone zwoje magiiCzerwone Zwoje Magii - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Magnus Bane od zawsze marzył jedynie o podróży po Europie z Alekiem Lightwoodem. Nocnym Łowcą, który wbrew przeciwnościom losu w końcu został jego chłopakiem. Jednak, gdy tylko pojawili się w Paryżu, odnalazł ich stary przyjaciel i przekazał złe wieści. W siłę rósł kult sławiący Szkarłatną Ręką. Został on lata temu założony przez Magnusa dla żartu. A teraz pod nowym przywództwem dąży do wywołania chaosu na całym świecie. W związku z tym Magnus i Alec wyruszają w pogoń po Europie, aby wyśledzić Szkarłatną Rękę i ich nieuchwytnego nowego przywódcę. Zanim zgrupowanie spowoduje więcej szkód.

Nad wodami Nilu, tom II serii Ratownicy czasu

Fantastyczna literatura młodzieżowa - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Próba odstawienia Giulii, dziewczyny z Bolonii, do XV wieku nie powiodła się. Ponieważ Chronoorganizer wykrył zakłócenia, które uniemożliwiają podróż w przeszłość gdziekolwiek indziej niż do Egiptu z czasów Kleopatry. W związku z tym Sara, Daniel i animaloid Mutek wraz z nieprzytomną Włoszką wyruszają w drogę. Głęboko wierzą w to, że ze starożytności uda im się dotrzeć do roku 1496. Jednak wskutek zawalenia się tunelu czasowego trafiają do Egiptu o dwadzieścia sześć wieków za wcześnie.

Czarny Staw - kup na TaniaKsiazka.plCzarny Staw

W życiu Kamili zachodzą radykalne zmiany, spowodowane burzliwym rozwodem rodziców. Z wielkiego miasta wyprowadza się do rodzinnego domu mamy, który jest położony w Czarnym Stawie. Dla chłopaka to praktycznie koniec świata. Do tego relacje z babcią nie układają się najlepiej. Ponieważ starsza pani ewidentnie coś ukrywa i ma to związek z tajemniczym zniknięciem dziadka przed wielu laty. Poza tym, jakby tego było mało, miejscowe dzieciaki opowiadają Kamilowi o przerażających wypadkach, które zdarzały się w okolicach lokalnego jeziora w ciągu ostatnich 50 lat.

Wkrótce chłopak wraz z przyjaciółmi postanawia odkryć tajemnicę upiornego jeziora. I okazuje się, że tylko on może uratować miasteczko.

Dom na kurzych łapach - kup na TaniaKsiazka.plDom na kurzych łapach

Marinka ma dwanaście lat i mieszka z babcią. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, ale prawda jest taka, że jej babcia to prawdziwa Baba Jaga, a dom, w którym obie mieszkają, to (jakżeby inaczej) chatka na kurzych łapach! W związku z tym życie Marinki pełne jest niesamowitych wydarzeń. Jej domek często sam z siebie zmienia miejsce pobytu. Najdziwniejsze jest jednak to, że babcia dziewczynki jest niezwykła nawet jak na czarownicę. Stoi ona mianowicie na straży Bramy. Bramy między światem żywych a światem umarłych.

 Mroźne łzyMroźne łzy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Mia Rose nie wie, kto ją uwolnił, wydostał z lochów, wyniósł i pozostawił samą w lesie. Po powrocie do świata żywych ustanawia sobie priorytet – bezwzględnie odnaleźć swoją matkę i tym samym podjąć jedyną możliwą próbę ocalenia swoich bliskich. Aby to uczynić, musi jednak dostać się do mroźnego królestwa Lumii. W Lumii schronienia szuka książę Quinn, który spotyka na swojej drodze Pilara. Ten, uwolniony spod działania uroku Angelynem zamierza dotrzeć do legendarnego zabójcy czarownic, zwanego Śnieżnym Wilkiem.

Strażnik ognia - kup na TaniaKsiazka.plStrażnik ognia

Zane Obispo prowadzi aktualnie nowe życie na tropikalnej wyspie, gdzie otoczony rodziną i przyjaciółmi odnosi wrażenie, iż trafił do raju. Jednak pewna rzecz nie daje mu spokoju. To myśl, że nie potrafi kontrolować niedawno uzyskanych mocy, związanych z ogniem. Odziedziczył je po ojcu, majańskim bogu Hurakanie, który przebywa teraz w więziennej celi. Poza tym to nie jedyny problem bohatera. Ponieważ między nim a jego ukochanym psem zapanował bolesny dystans, odkąd Rosie stała się ogarem piekielnym. Nie zabraknie też miłości… Zane nie wie jak poradzić sobie z uczuciem, które żywi do zmiennokształtnej Brooks