Miasteczko Salem na ekranach - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Miasteczko Salem na ekranach to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kina grozy, a przede wszystkim dla wielbicieli twórczości Stephena Kinga. Wspomniana powieść doczeka się już trzeciej ekranizacji! Tak, tak, to nie pomyłka. Trudno się dziwić takiemu posunięciu, ponieważ King nadal cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników. A ekranizacje jego powieści przyciągają przed ekrany kin i telewizorów wciąż rosnącą liczbę widzów. Tym razem zadania podejmie się James Wan, który obiecuje wiernie przenieść powieść na ekran. Warto tutaj wspomnieć, że pierwsza produkcja powstała w 1979 roku i był to film. Następnie w 2004 roku powstał mini serial na podstawie książki. Czego tym razem mogą spodziewać się fani pisarza i widzowie? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Miasteczko Salem na ekranach - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Miasteczko Salem na ekranach – kilka słów o nowym przedsięwzięciu

James Wan to australijski producent, reżyser i scenarzysta filmowy, który ma na koncie takie hity jak Obecność część pierwsza i druga, Piła czy Naznaczony. Za scenariusz do filmu odpowiada Gary Dauberman, który pracował również przy pracach nad ekranizacją To Stephena Kinga. To, co ucieszy wszystkich miłośników twórczości mistrza grozy to fakt, iż Wan zapowiedział, że odda powieść Kinga najwierniej, jak potrafi. Poza tym ekscytuje się on rozbudowaniem postaci wampirów i przedstawieniem ich po raz pierwszy od dawna, w naprawdę straszny sposób.

Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery filmu Miasteczko Salem. Jednak, jeśli tylko pojawią się jakieś nowe informacje na ten temat, od razu się nimi z wami podzielimy. O czym zaś opowiada sama historia stworzona przez Stephena Kinga? W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę.

Książkę Miasteczko Salem znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Kinga. To klasyczny horror, który podbił serca czytelników na całym świecie.