Eventy

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania już wkrótce!

299e469ceaMiędzynarodowy Festiwal Opowiadania w tym roku rozpocznie się 6 października i potrwa aż do 9 października. Tegorocznej edycji przyświecać będzie hasło „Historia Przyszłości”. Na wydarzeniu pojawi się wielu zagranicznych gości, pochodzących z Izraela, Finlandii, Austrii oraz Szwajcarii.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Będzie to już 12 edycja, która odbędzie się w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Uczestnicy, oprócz literatury, mogą liczyć również na pokaz filmów, futurystyczną wystawę oraz warsztaty dla dzieci. To świetna okazja by zapoznać się z premierowymi tekstami, które zaprezentują nie tylko twórcy z Polski, ale także zagraniczni pisarze. Odczyty wybrzmią w miejscach specjalnie zaaranżowanych do tego celu.

Ponadto, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania związany jest również z konkursem na najlepsze opowiadanie. W tym roku teksty tworzono pod hasłem „2 maja 2018, czwarta rano, Bydgoszcz”. Z nadesłanych propozycji jury wybrało 15 tekstów, spośród których wyłoniony zostanie laureat. Jego nazwisko poznamy w ostatni dzień festiwalu, czyli 9 października. Zwycięzca może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 5000 złotych. Podczas festiwalu zostaną też przyznane nagrody za udział w konkursie na najlepszy przekład z języka angielskiego, czeskiego oraz niemieckiego.

Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na przegląd adaptacji filmowych. Premierę będzie miał tam również mini film Wilsonov, który powstał na podstawie mini powieści, autorstwa czeskiego pisarza, Michala Hvoreckiego. Poza tym, w myśl hasła przewodniego „Historia przyszłości” powstanie wystawa. Natomiast twórcy będą mieli okazję zinterpretować świat przyszłości, który niegdyś zaproponował Adam Mickiewicz.

Przypominamy, że Międzynarodowy Festiwal Opowiadania odbywać się będzie we Wrocławiu od 6 do 9 października bieżącego roku.