Ciekawostki o książkach

Copernicon i Machina Druku ogłasza Mini konkurs literacki!

grafika_promo_konkurs-1-1024x576-702x336Organizatorzy tegorocznego Coperniconu, który będzie odbywał się w dniach od 16 do 18 września w Toruniu, przygotowali ciekawą niespodziankę dla wszystkich uczestników wydarzenia. Otóż, wraz z Machiną Druku zapraszają do wzięcia udziału w mini konkursie literackim o pióro Metatrona.

Skąd wziął się taki pomysł? W tym roku przypada 10 rocznica śmierci Stanisława Lema, dlatego organizatorzy uznali, że konkurs literacki utrzymany w tematyce science fiction będzie świetnym sposobem na uczczenie pamięci tak wybitnego autora. Jest to również dobra okazja, która daje szansę rozwoju młodym twórcom. Kto wie, może dzięki takim inicjatywom świat pozna nowego następcę Lema?

Zasady konkursu są proste. Nadesłany tekst nie może przekraczać 3 500 znaków ze spacjami, a dodatkowo uczestnicy konkursu będą musieli rozwinąć w nim cytat: Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach. Trzeba przyznać, że tematyka pracy daje dość duże możliwości kreatywnego pisania. Nadesłany tekst musi być koniecznie napisany prozą, ale może być to zarówno opowiadanie jak i zbiór rozważań autora. Organizatorom konkursu chodzi przede wszystkim o swobodę interpretacji, kreatywność oraz jakość.

Na co mogą liczyć zwycięzcy? Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz w informatorze. Autorzy najlepszych tekstów mogą liczyć na walutę konwentową, wejściówki na imprezę oraz statuetki, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn” oraz Machinę Druku.

Mini konkurs literacki potrwa do 17 sierpnia. Z całą pewnością nagrody są warte zawalczenia o nie.