Milczące dziecko to książka, której autorką jest Sarah A. Denzil. Powieść przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom thrillerów, które do ostatniej strony trzymają w napięciu. Nieoczywista akcja i doskonale skonstruowani bohaterowie sprawiają, że od lektury nie można się oderwać. Mimo że, co chwilę wywołuje dreszcz grozy. Szukacie powieści, które wstrząsną Wami do reszty i jeszcze długo po zakończeniu będą zajmować Wam głowę? Trafiliście idealnie! Koniecznie sprawdźcie to sami.

Kim jest Milczące dziecko?

Główną bohaterką powieści jest Emma Price, która w wieku nastoletnim urodziła dziecko. Choć została matką bardzo młodo, kochała swojego syna, Aidena ponad wszystko. Jednak pewnego dnia dochodzi do okropnej tragedii. Chłopczyk znika z przedszkola, a wkrótce potem policja wyławia z pobliskiej rzeki jego czerwoną kurtkę. Jednak ciała nigdy nie odnaleziono.

Od tej chwili mija dziesięć trudnych lat, podczas których Emma starała się ułożyć sobie życie na nowo. I wszystko wskazywało na to, że powoli dochodzi do siebie, a mroczna tragedia sprzed lat staje się jedynie cieniem. Kobieta po raz kolejny wyszła za mąż i szczęśliwie oczekuje drugiego dziecka. W końcu poczuła, że oto odzyskuje kontrolę nad własnym życiem. I właśnie wtedy te zaczyna się ponownie komplikować.

Pewnego dnia staje przed nią nastoletni Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić ani tym bardziej opowiedzieć, co działo się z nim przez te wszystkie lata. Jednak ślady na jego ciele zdradzają okrutną przeszłość. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na to, przez co przeszedł. Bardzo szybko wychodzi na jaw, że Adien wcale nie wpadł do wody, a został uprowadzony. Emma ze wszystkich sił stara się porozumieć z nastolatkiem, ale to nie jest takie proste. Chce też dowiedzieć się za wszelką cenę, kto był sprawcą tych bestialskich czynów. Trudno jednak wyobrazić sobie, by kat pochodził z ich małej, sympatycznej wioski.

Całą prawdę zna jedynie chłopak. Jak jednak miałby opowiedzieć o niewyobrażalnym cierpieniu, którego doznawał przez długie lata?

Książkę pt. Milczące dziecko znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!