Młodzieżowa fantastyka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Młodzieżowa fantastyka to gatunek literacki, który cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem wśród czytelników. Dlatego też dziś przygotowaliśmy zestawienie, które przypadnie do gustu każdemu, kto lubi książki młodzieżowe oraz fantasy. Poza tym coś dla siebie znajdą tutaj również wielbiciele science fiction czy nieco mroczniejszej fantastyki. Wśród prezentowanych tytułów są gorące nowości, które już od jakiegoś czasu cieszą czytelników, ale również zapowiedzi. Ponadto znajdziecie tutaj nie tylko międzynarodowe bestsellery. Wśród tytułów jest także kilka polskich akcentów wartych uwagi. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!

Młodzieżowa fantastyka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Młodzieżowa fantastyka – maj 2022

 Ogień i kość

Ogień i kość - kup na TaniaKsiazka.plOsiemnastoletnia Sage od roku żyje na ulicach Los Angeles, nie wiedząc, że jest zaginioną córką bogini ognia. Wkrótce dziewczyna wpada w pułapkę i trafia do ukrytego magicznego półświatka. A w związku z tym musi przysiąc wierność jednemu z pięciu rodów. Jednak nic nie wie o nowym świecie, w którym przyszło jej żyć. Poza tym staje się jedną z najważniejszych osób w mitycznym Los Angeles.

Czy jest gotowa na polityczne i towarzyskie potyczki, w które została wplątana? Najmniejsza pomyłka może kosztować ją życie.

Książka już w sprzedaży.

Warcross

Warcross - kup na TaniaKsiazka.plŚwiat oszalał na punkcie gry o nazwie Warcross, ale tylko jedna dziewczyna-haker ma dość odwagi, by zgłębić najmroczniejsze tajemnice gry. Ponieważ dla milionów ludzi, którzy codziennie logują się do Warcrossa, nie jest on już tylko grą, lecz stał się sposobem na życie.

Emika Chen, nastoletnia haker, stale boryka się z kłopotami finansowymi. Pracuje jako łowczyni nagród. W związku z tym namierza i wyłapuje graczy Warcrossa, którzy zaangażowali się w nielegalne zakłady. Licząc na szybki zarobek, Emika, włamuje się do meczu otwarcia Międzynarodowych Mistrzostw Warcrossa. Za sprawą usterki w programie, zostaje przeniesiona do świata gry i błyskawicznie staje się światową sensacją. Pewna, że wkrótce wyląduje w więzieniu, ku swemu zdziwieniu odkrywa, że kontaktu z nią szuka twórca gry, tajemniczy młody miliarder Hideo Tanaka. Ponieważ pragnie złożyć jej propozycję nie do odrzucenia.

Książka dostępna od 23 maja 2019 roku.

Inkub

Inkub - zobacz na TaniaKsiazka.plNad Suwalszczyzną za kilka dni pojawi się zorza polarna. W Jodoziorach, małej wiosce na prowincji, zostają znalezione spopielałe zwłoki małżeństwa. Wśród lokalnej społeczności miejsce to owiane jest złą sławą. Ponieważ słynie ze szczególnego nasilenia przemocy, chorób, zaginięć i samobójstw. Mówi się też o zjawiskach nadprzyrodzonych – niezidentyfikowanym zielonym świetle, odgłosach niewiadomego pochodzenia, a także o nawiedzonym domu. Tym samym miejscowi wierzą, że to ON rozsyła wokół negatywną energię, która wydobywa z ludzi najgorsze instynkty.

Tajemnicami wioski żywo interesuje się młody dzielnicowy, który wkrótce popełnia samobójstwo. Sprawę jego śmierci bada Vytautas Česnauskis, policjant na wpół litewskiego pochodzenia z komendy miejskiej w Suwałkach. Odkrywa, że mroczna historia Jodozior ma swoje korzenie w latach siedemdziesiątych. Wtedy miała tam mieszkać kobieta, która parała się czarami.

Książka jest już dostępna.

DrogaDroga - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm. I zniszczył naszą cywilizację oraz większość życia na Ziemi. Tym samym wszędzie są zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich – świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich – wciąż tląca się miłość.

Książka jest już dostępna.

Dzikie dziecko miłości

Dzikie dziecko miłości - kup na TaniaKsiazka.plSpokój? W słowniku Namiestniczki Thornu ten wyraz nie istnieje. W mieście grasuje zabójca, a terytorium wilków skrywa masowe groby. Poza tym jedyny trop prowadzi do młodziutkiej wampirzycy. Kim właściwie jest Daria? I jaką rolę odegrała w tej zbrodni?

 Namiestniczka Dora Wilk i Roman, książę wampirów, jednoczą siły i gromadzą sojuszników, by rozwiązać tajemnicę przerażających morderstw. I wymierzyć sprawiedliwość. Gęsta intryga, kryminalne śledztwo, skomplikowane relacje i niezmiennie spora dawka sarkazmu. W świecie Thornu jeszcze nigdy nie czaiło się tak wielkie zło.

Książka jest już dostępna.

Killer T

Killer T - kup na TaniaKsiazka.plHarry i Charlie są nastolatkami, którzy poznają się tuż przed końcem znanego nam świata. Nieśmiały i introwertyczny chłopak z zamiłowaniem do dziennikarstwa i wygadana dziewczyna z ubogiej rodziny, która została wrobiona w zamach na szkolną gwiazdę futbolu. Oboje dorastają w świecie, w którym modyfikacje genetyczne są wciąż nielegalne, ale popularniejsze od narkotyków. Tym samym wystarczy proste laboratorium w garażu, aby móc pokonać ciężką chorobę, zwiększyć możliwości mózgu, cieszyć się nieskazitelnie pięknym ciałem, a nawet zaplanować płeć przyszłego dziecka. Niestety w niewłaściwych rękach tania technologia modyfikowania genów staje się najbardziej niebezpieczną bronią w dziejach ludzkości.

Killer T to sztuczny wirus o śmiertelności rzędu dziewięćdziesięciu procent. Terroryści, którzy go stworzyli, domagają się miliarda dolarów w zamian za antidotum. To zachęca kolejnych szantażystów do pracy nad kolejnymi szczepami niebezpiecznych wirusów.

Książka w sprzedaży od 29 maja 2019 roku.

Mam na imię Jutro

Mam na imię Jutro - kup na TaniaKsiazka.plWenecja, zimowa noc 1815 roku. 217-letni pies szuka swojego zagubionego pana.

Tym samym tak zaczyna się przygoda Jutra, który na przestrzeni wieków przemierza świat w poszukiwaniu człowieka, który uczynił go nieśmiertelnym. Jego łapy niestrudzenie przebiegają pola bitew i królewskie dwory. A jego historia jest opowieścią o lojalności i determinacji. Ale przede wszystkim o przyjaźni (zarówno ze zwierzętami, jak i z ludźmi), miłości (tej jednej, jedynej), podziwie (dla ludzkich talentów) i rozpaczy (z powodu ich nieumiejętności życia w pokoju).

W związku z tym na samotnego psa czyhają wielkie niebezpieczeństwa, a pewien odwieczny wróg pragnie jego zguby. Musi jak najszybciej odnaleźć swojego pana, inaczej utraci go na zawsze. Bierze więc udział w szalonym wyścigu z czasem, by u jego kresu poznać ludzkość od podszewki i okrutną cenę nieśmiertelności.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

Łowca, III tom serii Zapomniana księgaŁowca - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Hubert ponownie trafia do miasta, w którym zginęli jego bliscy. Wszystko wydaje się takie samo jak wtedy, gdy był tam pierwszy raz. Niby nic się nie zmieniło, nic oprócz niego. Kiedyś wszyscy lubili beztroskiego nastolatka w ciele mężczyzny, obecnie mało kto chce mu zaufać. Tym samym teraz, choć historia zatacza krąg, nic nie jest do końca oczywiste i pewne. Ponieważ zagrożenie stanowią nie tylko demony, lecz także ludzie. Jak w takiej sytuacji Hubert ma przetrwać, uchronić przyjaciół i zapobiec kolejnym nieszczęściom? Czy chłopakowi uda się ocalić świat?

Książka jest już dostępna.