Motywy słowiańskich wierzeń - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jakiś czas temu podrzucałam Wam literaturę popularnonaukową, w której mogliście poczytać o słowiańskich mitach i legendach. Ponadto była to świetna okazja, by zapoznać się z pradawnymi kreaturami, w które wierzono i przybliżyć sobie świat Słowian. Dziś natomiast przygotowałam Wam zestawienie książek, w których autorzy wykorzystali motywy słowiańskich wierzeń i na ich podstawie wykreowali niezwykłe światy. Okazuje się bowiem, że mitologia słowiańska ma wciąż wiele do zaoferowania. A dawne wierzenia i legendy z odrobiną talentu, można przekuć w naprawdę fascynujące opowieści. Udowadniają to właśnie autorzy prezentowanych dziś historii.

Motywy słowiańskich wierzeń - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To jak, jesteście ciekawi? Sprawdźcie zatem koniecznie, jak poradzili sobie pisarze poniższych propozycji i co nowego pojawiło się na rynku w ostatnim czasie.

Motywy słowiańskich wierzeń w książkach!

Wysłannik - kup na TaniaKsiazka.pl

Wysłannik, seria Zapomniana księga Paulina Hendel

Jest to kontynuacja bestsellerowej serii Zapomniana księga, więc warto sięgnąć również po wspomniany cykl.

Hubert, łowca demonów, po raz kolejny rusza w daleką i niebezpieczną podróż. Szybko okaże się, że ludzie potrafią skrywać naprawdę mroczne sekrety i nie do końca wiadomo, komu można naprawdę ufać. Ponadto na granicy nocy wciąż czają się demony żądne krwi.

Zima czarownicy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zima czarownicy, seria Trylogia Zimowej Nocy Katherine Arden

To finał serii Trylogia zimowej Nocy. A to udowadnia, że mitologia słowiańska to niewyczerpane źródło inspiracji i trudno ją zamknąć w jednym tomie.

Wasilisa wraz z królem zimy stawi czoła magicznym wrogom, chcącym zniszczyć wszystko, co stanie na ich drodze. Tym samym dziewczyna jest jedyną nadzieją dla wszystkich mieszkańców Moskwy. Już wkrótce znajdzie się ona w samym środku konfliktu dwóch światów. I to od niej zależy, czy uda się przywrócić normalność.

Motywy słowiańskich wierzeń - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czarny świt, seria Żniwiarz Paulina Hendel

To już piąty tom z bestsellerowego cyklu!

Magda powraca triumfalnie z zaświatów i ratuje swojego wujka Feliksa przed linczem ze strony mieszkańców Wiatrołomu. Przerażony tłum mylnie bierze Żniwiarza za główne źródło pojawienia się demonów. Może nadszedł już czas, by wyjawić sekret strażników? Dla Magdy nie oznacza to wcale końca kłopotów. Kobieta nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że na jej życie nadal nastają mroczne siły. I nie ustąpią, póki nie uda im się doprowadzić do zemsty.

Spełniona przepowiednia - kup na TaniaKsiazka.pl

Spełniona przepowiednia, seria Okrutnik Aleksandra Rozmus

Drugi tom niezwykle wciągającej serii, gdzie polskie legendy i mity wiodą prym!

Okrutnik znalazł się w ciężkiej sytuacji, a jego przyszłość nie jest już pewna. Musi podjąć wyzwanie i walczyć z tajemniczymi istotami, które wypełzają na ziemię. Zapomniane demony i okrutne, spragnione ludzkiej krwi stworzenia nie zawahają się przed niczym. W związku z tym bohater, nie mogąc w pojedynkę zwyciężyć mrocznych istot, dołącza do armii walczącej w imię Peruna, boga piorunów. Czy nie jest za późno, by powstrzymać nadciągający upadek?

To jednak niejedyne tytuły, które wprowadzą Was w świat słowiańskich legend i mitów. Tutaj i tutaj znajdziecie jeszcze więcej niesamowitych historii!