NiezgodnaNiezgodna to słynna seria, której autorką jest Veronica Roth. Na całym świecie opowieść o nastoletniej Beatrice zgromadziła wokół siebie miliony fanów. Grono te powiększało się z dnia na dzień, kiedy do kin wchodziły ekranizacje kolejnych części. Teraz te tłumy mają kolejny powód do radości. Okazuje się, bowiem, że pisarka przygotowała dla swoich fanów niemałą niespodziankę.

Veronica Roth i jej dalsze plany

Autorka dość długo milczała na temat dalszych losów bohaterów serii, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Nawet teraz, kiedy zdecydowała się ujawnić rąbka tajemnicy, nadal zachowuje pewną powściągliwość, by nie zdradzić zbyt wiele. Jak przyznała pisarka, ukończyła właśnie epilog, który zamknie cykl pt. Niezgodna. Akcja będzie rozgrywać się już dziesięć lat po wydarzeniach z ostatniego tomu i skupi się na Tobiasie. Roth zawsze powtarzała, że serię traktuje, jako zamkniętą całość. Po głębszej analizie uznała jednak, że pewne fragmenty nie do końca zostały wyjaśnione. Dlatego też zdecydowała się na dołączenie epilogu, który początkowo miał być jedynie spełnieniem własnej potrzeby dopowiedzenie pewnych rzeczy. Całość zatytułowała We Can Be Mended.

Całe szczęście, pisarka w końcu uznała, że jest gotowa podzielić się materiałem z szerszą publicznością. Należy tu jednak zaznaczyć, że powieść nie ukaże się, jako samodzielna pozycja. Fani Roth będą mieli szansę na zapoznanie się z owym epilogiem jedynie wtedy, gdy zamówią przedpremierowe wydanie jej najnowszej powieści pt. Carve the Mark. Książka ta ukaże się w Ameryce 17 stycznia 2017 roku i zapoczątkuje całkiem nową serię. I to właśnie do niej dołączona będzie historia opowiadająca dalsze losy Tobiasa.

Tutaj znajdziecie wszystkie produkty związane z serią Niezgodna.