Film o Voldemorcie

Plotki, o tym, że powstaje film o Voldemorcie, krążyły od dawna. Wszyscy się zastanawiali, co z tego wyjdzie. W końcu nie brała się za ten projekt żadna poważna wytwórnia, a po tym, jak informacje dotarły do właściciela praw adaptacyjnych, Warner Bros, powstanie tego filmu stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Jednak ostatecznie się udało, wytwórnia dała swoje błogosławieństwo i siłami fanów twórczości J. K. Rowling powstał film o narodzinach Tego, którego imienia nie można wymawiać. Powiem wprost: film robi niesamowite wrażenie, nawet efekty specjalne! W okresie posuchy, jeśli chodzi o filmy ze świata Harry’ego Pottera, a nawet ryzyka, że do tego świata już tak naprawdę nie wrócimy, ten film jest jak dar od losu. Jakby tego było mało, film jest dostępny na platformie YouTube do obejrzenia za darmo! Jedyny mankament: na razie nie ma polskiego dubbingu.

Film o Voldemorcie

Film o Voldemorcie robi wrażenie, a o czym będzie?

Kiedy zaczniecie oglądać ten film, pomyślcie sobie: Wow! Nie tego można było się spodziewać po fanowskim filmie opowiadającym o tak złożonym świecie, jak ten z Harry’ego Pottera! Efekty specjalne robią niesamowite wrażenie. Kostiumy, gra aktorów, sceny kręcone we Włoszech, to wszystko składa się na jedno słowo: profesjonalizm. Film znajdziecie poniżej.

Inspiracją do powstania tego obrazu, było, jak to mówią twórcy:

“Zastanawialiśmy się, co sprawiło, że Tom Riddle stał się Voldemortem? Co wydarzyło się w jego młodzieńczych latach, kiedy był jeszcze w Hogwarcie? Jest kilka wskazówek w książkach ale żadna tak nieprawdę nie została rozwinięta w późniejszych filmach, a większość z nich przemilczano. To jest właśnie ta historia, którą chcemy opowiedzieć: narodziny Czarnego Pana jeszcze przed czasami Harry’ego Pottera.”

Film o Voldemorcie, czyli jak narodził się Czarny Pan

Film opowiada o wczesnych latach życia Voldemorta i między innymi o tym, jak wszedł w posiadanie przedmiotów, które później stały się horkruksami. Podążamy losami Grishy McLaggen, aurora z domu Gryffindoru (w filmie granej przez Maddalena Orcali), która próbuje powstrzymać Toma Marvolo Riddle’a przed przemianą w “Czarnego Pana”. Grisha znała Voldemorta z czasów nauki w Hogwarcie. Czarownica zostaje pojmana, kiedy próbuje wykraść dziennik Toma. Podczas przesłuchania McLaggen dowiadujemy się, jak poprzez kłamstwa, manipulacje i morderstwa Voldemort wszedł w posiadanie znanych z Harry’ego Pottera przedmiotów: pucharu Helgi Hufflepuff, medalionu Salazara Slytherina i diademu Roweny Ravenclaw.

Powiązane: FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA 2 – PREMIERA DOKŁADNIE ZA ROK!

Produkcja z problemami 

Na początku powstawania filmu, Warner Bros oficjalny właściciel praw adaptacyjnych, nie zgodził się na kontynuowanie produkcji, która jego zdaniem naruszała prawa wytwórni. Jednak po jakimś czasie było jasne, że twórcy filmu, Gianmaria Pezzato i Stefano Prestia podczas prywatnego spotkania z Warner Bros osiągnęli porozumienie w tej sprawie.

Film, jak na adaptację ze świata Harry’ego nie jest długi, liczy sobie zaledwie 52 minuty, ale to i tak wystarczająca ilość, żeby zrozumieć, że to kawałek świetnie wykonanej filmowej roboty. Obejrzycie film i dajcie, znać czy Wam się podobał.