Nagroda Conrada 2018. Zagłosuj na nominowanych autorów

Nagroda Conrada jest przyznawana od 2015 roku. To wyróżnienie za najlepszy debiut literacki. Do tej pory jej laureatami zostali Liliana Hermetz, Żanna Słoniowska i Anna Cieplak. Kapituła Konkursu właśnie ogłosiła pięcioro nominowanych debiutujących pisarzy.

Nagroda Conrada 2018. Sprawdź nominowaną książkę w TaniaKsiazka.pl >> Nagroda Conrada 2018. Sprawdź nominowaną książkę w TaniaKsiazka.pl Nagroda Conrada 2018. Sprawdź nominowaną książkę w TaniaKsiazka.pl Nagroda Conrada 2018. Sprawdź nominowaną książkę w TaniaKsiazka.pl Nagroda Conrada 2018. Sprawdź nominowaną książkę w TaniaKsiazka.pl

Nagroda Conrada 2018

Wyróżnienie przyznaje się podczas krakowskiego Festiwalu Conrada, którego symbolicznym patronem jest Joseph Conrad. Nagrodę przyznaje się autorom, którzy zadebiutowali w ubiegłym roku.

Nagrodę Conrada ustanowiono, żeby pomóc debiutantom. Laureat dostanie statuetkę, 30 tys. złotych i możliwość odbycia miesięcznej rezydencji w Krakowie. Ponadto wszyscy nominowani zyskają promocję na łamach Tygodnika Powszechnego. Przebicie się na rynku książki jest trudne, zwłaszcza dla początkującego literata, a takie wyróżnienie i nagroda pieniężna, która się z nim wiąże, pomaga.

Piątka nominowanych

Spośród wielu pisarzy, którzy zadebiutowali w 2017 roku, Kapituła Konkursu wyróżniła nominacją pięciu autorów:

  • Pawła Sołtysa za Mikrotyki – ta książka to zbiór głębokich i pouczających mikroopowiadań o codzienności i bohaterach dnia codziennego.
  • Grzegorza Bogdała za zbiór opowiadań Floryda o zwykłych ludziach i ich niezwykłych historiach.
  • Nominowano Weronikę Gogolę i jej debiut – Po trochu, to książka, która opowiada po trochu o dzieciństwie, życiu, śmierci i dorastaniu.
  • Martynę Bundę za Nieczułość, która jest rozpisaną na wiele głosów opowieścią o kobiecości.
  • Adama Robińskiego nominowano za Hajstry. To wędrówka przez Polskę pełną nieoczywistego piękna, które zachwyca i skłania do refleksji.

W tym roku zmieniła się forma wyłaniania zwycięzcy. Czytelnicy mogą głosować na debiutantów, zatem razem z Kapitułą Konkursu wybierają laureata. Jeżeli chcecie wspomóc pisarzy w zdobyciu wyróżnienia, to możecie zrobić to, oddając głos w tym miejscu. Na nominowanym autorów można głosować do północy 27 października.

O tym, kto zostanie laureatem Nagrody Conrada 2018, dowiemy się 28 października. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali na zakończenie jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Conrada.

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy. My już zagłosowaliśmy na swoich faworytów i Was też do tego zachęcamy. Jak myślicie, który z tych debiutów zostanie wyróżniony Nagrodą Conrada 2018?