Nagroda Zajdla 2019

Tak, tak! Wiemy już, do kogo powędrowała Nagroda Zajdla 2019, wyróżnienie przyznawane co roku w dziedzinie fantastyki. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że zwycięzców typują uczestnicy konwentu Polcon. W związku z tym głosowanie, a także wręczanie wyróżnień odbywa się właśnie na wspomnianym wydarzeniu. Jesteście ciekawi, kto w tym roku może cieszyć się ze zwycięstwa? Zatem koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nagroda Zajdla 2019

fot. Jacek Falejczyk

 Nagroda Zajdla 2019 – tegoroczni laureaci

W tym roku nagroda trafiła do Marty Kisiel i Roberta M. Wegnera. Ogłoszenie zwycięzców nastąpiło w sobotę 10 sierpnia, podczas białostockiego zlotu fanów fantastyki. W kategorii powieść zwyciężył Wegner za książkę pt. Każde martwe marzenie. Warto tutaj wspomnieć, że jest to najnowsza część z popularnego cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Natomiast Kisiel otrzymała wyróżnienie za opowiadanie pt. Pierwsze słowo, które czytelnicy mogą znaleźć w tomie o tym samym tytule. Dla pisarki jest to już druki rok z rzędu, gdzie zdobywa statuetkę zaprojektowaną przez prof. Wiesława Bielaka. W tamtym roku nagrodzona została za historię pt. Szałwia. Poza tym również w przypadku Roberta M. Wegnera nie jest to pierwsza nagroda. Autor może poszczycić się wygraną za najlepszą powieść w 2012 (Niebo ze stali) i 2015 (Pamięć wszystkich słów) oraz za najlepsze opowiadanie w latach: 2009, 2012 i 2015.

Tym samym możemy być pewni, że Nagroda Zajdla 2019 trafiła w odpowiednie ręce. A może waszym zdaniem powinna zostać przyznana komuś innemu? Kto według was zasługuje jeszcze na takie wyróżnienie?

Warto tutaj dodać, że Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, przyznawana przez fanów fantastyk, to nie lada wyróżnienie. Przede wszystkim, dlatego że jest to forma uznania dla pisarza przez samych czytelników. A cóż może być ważniejsze niż zadowolenie i radość odbiorców? W końcu po to tworzą pisarze, nie tylko dla przyjemności, ale zwłaszcza ku uciesze czytelników. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością nagrodzonych autorów, koniecznie nadróbcie zaległości.

Książki Marty Kisiel znajdziecie tutaj.

Książki Roberta M. Wegnera znajdziecie tutaj.