Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci to zestawienie idealne dla wszystkich rodziców.  Jeśli poszukujecie ciekawych i wartościowych pozycji dla waszych pociech, trafiliście idealnie.

Dzięki uprzejmości naszej ulubionej księgarni TaniaKsiazka.pl wiemy, jakie pozycje dla młodszych czytelników cieszyły się największym zainteresowaniem w minionym roku. Tym samym z przyjemnością zaprezentujemy wam dziś aż dziewięć tytułów, które znikały z księgarnianych półek w błyskawicznym tempie, stając się sprzedażowymi bestsellerami. Ponieważ nie ma co przedłużać, rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Mądre bajki - kup na TaniaKsiazka.plMądre bajki

Z tej książki dzieci dowiedzą się wiele o prawdziwej przyjaźni, sile miłości, tolerancji i akceptacji. A także o zrozumieniu innych i wierze w siebie, o wartości rodziny, ale również o niełatwych sprawach. Teksty napisane są przystępnym, zrozumiałym językiem. A ponadto znajdują się tu pięknie ilustracje. Tym samym lektura będzie idealnym wstępem do ciekawej i rozwijającej rozmowy z maluchem.

 

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Kicia Kocia - zobacz na TaniaKsiazka.plSeria Kicia Kocia

Seria ta jest polecana rodzicom z racji treści i nauk, jakie niesie. Kicia Kocia wraz ze swoimi przyjaciółmi uczy się, jak funkcjonować w świecie. W związku z tym poznaje jego zasady i różnego rodzaju prawidłowości. Maluchy wprost kochają przygody kotki. Również rodzice lubią czytać te książeczki swoim pociechom. Z racji tego, że ilustracje są wyraziste i kolorowe. Książka jest doskonała nawet dla dwulatków. Przygody kotki uczą dzieci, jak gotować, jak zachować się u lekarza. Mali czytelnicy poznają policjantów czy strażaków.

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Pucio uczy się mówić - kup na TaniaKsiazka.plPucio, czyli seria Uczę się mówić.

To seria, której głównym bohaterem jest sympatyczny Pucio. Ten maluch i jego wesoła rodzinka sprawią, że wasze dziecko zyska wspaniałych towarzyszy. Z tego powodu pierwsze kroki w nauce mówienia będą czystą przyjemnością! W prezentowanej serii znajdziecie książki, które pomogą nauczyć się pierwszych słów. To także propozycje rozwijające umiejętność mówienia w zależności od ich wieku i stopnia zaawansowania maluchów.

 

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Z muchą na luzie - sprawdź na TaniaKsiazka.plZ muchą na luzie ćwiczymy buzię

Doskonała książeczka dla wszystkich dzieci, które mają problem z wymową poszczególnych wyrazów czy głosek. Ta pozycja to świetna zabawa dla każdego malucha, a wszystkie ćwiczenia pozwalają przeżyć niezapomniane przygody. Na każdej stronie książki znajduje się historyjka z muchą Fefe w roli głównej, a także czarna chmurka. Tutaj główna bohaterka pozostawia zadanie dla małego czytelnika. Trudniejsze słowa są wyróżnione poprzez większą czcionkę. Dodatkowo przy każdym zadaniu znajduje się wiadomość dla rodzica, dzięki której zyska on informacje na temat celu danego ćwiczenia oraz możliwości pomocy dziecku w poprawnym jego wykonaniu. Przygody muchy Fefe zostały przepięknie zilustrowane przez Joannę Kłos.

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Księga dźwięków - kup na TaniaKsiazka.plKsięga dźwięków

Wesoła książeczka dla najmłodszych do wspólnego oglądania, czytania i zabawy w wydawanie odgłosów. Świat jest pełen dźwięków, a ich naśladowanie to dla maluchów świetna zabawa. W związku z tym ta książka aż kipi od najróżniejszych odgłosów. Są tu dźwięki wydawane przez zwierzęta, przedmioty i ludzi. Łatwe do powtórzenia, zabawne, a czasem zupełnie zaskakujące. Pomyślcie sami: czy wiecie, jak robi szpinak, a jak – gniazdko elektryczne? Sto dwanaście odpornych na uszkodzenia stron zapewni dzieciom rozrywkę na długie godziny.

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Bajki dla chłopców - kup na TaniaKsiazka.plBajki dla chłopców

To zbiór opowieści o piratach, astronautach, magach i rycerzach. Jednym słowem wszystko to, co w baśniach najbardziej lubią chłopcy. Historie zawarte w prezentowanej książce zostały ozdobione pięknymi, barwnymi ilustracjami. Tym samym szata graficzna jest równie piękna i interesująca, jak i sama treść. A to sprawia, że lektura jest znacznie przyjemniejsza. Książka zawiera zbiór krótkich opowieści o odważnych piratach, dzielnych astronautach, bohaterskich rycerzach. Są tu również źli czarownicy, magowie i niesamowite stworzenia. Warto też dodać, że każda opowieść dobrze się kończy.

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Był sobie szczeniak. Ellie - zobacz na TaniaKsiazka.plBył sobie szczeniak. Ellie

Powieść nie tylko dla najmłodszych. Nie lada gratka dla wielbicieli psów. Książka to historia suczki, owczarka niemieckiego, która została wyszkolona na ratownika. Historię opowiada nam sama Ellie, poznajemy ją więc z psiej perspektywy. W związku z tym opowiadanie rozpoczyna się z chwilą przyjścia suczki na świat. Jest ona jednym z ośmiu szczeniąt w miocie. Od samego początku stara się dominować nad rodzeństwem, nie pozwala się podgryzać ani zadeptać przez inne szczeniaki. Jest bardzo ciekawa świata i wrażliwa na zapachy. Tym samym nieprzypadkowo to właśnie ją, jakiś czas później, Jakob wybiera do szkolenia. Mężczyzna pracuje w K-9, specjalnej jednostce ratowniczej policji, zajmującej się poszukiwaniem ludzi, którzy zaginęli w lasach, górach lub tropieniem tych zasypanych śniegiem.

Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Baśnie Barda Beedle'a - kup na TaniaKsiazka.plBaśnie Barda Beedle`a

Jest to zbiór pięciu odrębnych historii, wzbogaconych o komentarze słynnego Albusa Dumbledore’a. To nie lada gratka dla licznej rzeszy sympatyków i entuzjastów przygód młodego czarodzieja z Hogwartu. Pozycja przeznaczona przede wszystkim dla miłośników serii powieści o Harrym Potterze, jak również fanów powieści fantasy i science fiction.

 

Fantastyczne zwierzęta Najczęściej kupowane w 2018 roku książki dla dzieci. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - kup na TaniaKsiazka.pl

To kolejna, pasjonująca i epicka opowieść, w której autorka przedstawia czytelnikom świat magii, czarodziejów oraz magicznych stworzeń. W związku z tym spotkacie tu grono niesamowitych postaci, których wprost nie sposób nie lubić. Jeśli zatem jesteście fanami Harry’ego Pottera, tej książki nie może zabraknąć na waszej półce. Jeśli natomiast dopiero pierwszy raz spotykacie się z tym światem, będzie to dla was znakomity początek wspaniałej i niezapomnianej przygody.

A po jakie książki w minionym roku najchętniej sięgały Wasze dzieci?