najlepsze repetytoria maturalne

Już za kilka miesięcy uczniowie klas maturalnych podejdą do ważnego egzaminu, który wpłynie na wybór ich życiowej drogi. Podczas nauki warto sięgnąć po repetytoria, które pomogą w przygotowaniu i powtórzeniu materiału. Sprawdźmy, które z nich znajdziemy na liście najbardziej polecanych vademecum.

 

Matura. Język polski. Egzamin pisemny 2023, Wydawnictwo Greg

Matura. Język polski. Egzamin pisemny 2023, Wydawnictwo Greg

Pierwszym wartym uwagi repetytorium jest „Matura. Język polski. Egzamin pisemny 2023” Wydawnictwa Greg. Język polski to jeden z obowiązkowych przedmiotów na maturze.

Podręcznik powstał z myślą o uczniach szkół średnich – liceum i technikum, którzy przystępują do egzaminu na zasadach obowiązujących od 2023 roku.

Repetytorium obejmuje omówienie wszystkich epok literackich, streszczenia lektur, a także przykładowe arkusze egzaminacyjne z kluczem odpowiedzi. Dostępne materiały pomogą również w przygotowaniu do dłuższych form pisemnych. Dzięki nim uczniowie będą mogli przećwiczyć różne formy wypowiedzi oraz sprawdzić swoją wiedzę. Podręcznik został urozmaicony zdjęciami, ilustracjami oraz komentarzami.

Repetytorium kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/matura-jezyk-polski-egzamin-pisemny-2023-p-1714964.html

 

Język angielski. Repetytorium maturalne. Liceum i technikum, Wydawnictwo Greg

Język angielski. Repetytorium maturalne. Liceum i technikum, Wydawnictwo Greg

Kolejnym istotnym przedmiotem na maturze jest język angielski. Właśnie dlatego warto skorzystać z wartościowych źródeł naukowych, takich jak „Język angielski. Repetytorium maturalne. Liceum i technikum” Wydawnictwa Greg. Skrypt jest dedykowany uczniom klas maturalnych, dostosowany zarówno do poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Publikacja umożliwia powtórzenie wymaganego i aktualnego materiału oraz prezentuje różne typy zadań, jakie mogą pojawić się na egzaminie.

Zawarte treści zostały podzielone na trzy części. Pierwsza omawia środki leksykalne z uwzględnieniem działów tematycznych. Druga zawiera materiały pomocne w nauce do egzaminu w formie ustnej i pisemnej. Natomiast trzecia część obejmuje przykładowe zestawy zadań z matury ustnej oraz dwa arkusze egzaminacyjne. Repetytorium sprawdzi się nie tylko dla uczniów klas maturalnych, ale również dla młodszych uczniów.

Repetytorium kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/jezyk-angielski-repetytorium-maturalne-liceum-i-technikum-p-1715423.html

 

Chemia. Matura 2005-2024. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami. Tom 1, Dariusz Witowski Jan Sylwester Witowski

Chemia. Matura 2005-2024. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami. Tom 1, Dariusz Witowski Jan Sylwester Witowski

Matura z przedmiotów ścisłych jest z pewnością niełatwym wyzwaniem dla każdego ucznia. Repetytorium „Chemia. Matura 2005-2024. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami” autorstwa Dariusza i Jana Witkowskich stanowi świetną pomoc w powtarzaniu materiału do egzaminu z chemii.

Nowe wydanie obejmuje wszystkie istotne wymagania, a także wprowadza kilka usprawnień, takich jak zmiana czcionki, profesjonalny zapis wzorów chemicznych oraz aktualizację do obowiązującego i najnowszego nazewnictwa. W zbiorze znajduje się niemal 200 zadań, w tym kolorowe ilustracje i zdjęcia, które dodatkowo ułatwiają zrozumienie treści.

Nowy tom z edycji 2024 zawiera podstawowe wiadomości o właściwościach pierwiastków bloków s, p, d; podstawowe obliczenia chemiczne, stężenia, rozpuszczalność, oraz obliczenia dotyczące hydratów i mieszanin.

Zbiór jest niezbędnym źródłem wiedzy dla uczniów klas liceum i technikum od 1 do 4 klasy.

Repetytorium kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/chemia-matura-2005-2024-zbior-zadan-wraz-z-odpowiedziami-tom-1-dariusz-witowski-p-409776.html

 

Matematyka. Matura 2023, Wydawnictwo Greg

Matematyka. Matura 2023, Wydawnictwo Greg

Jednym z najtrudniejszych przedmiotów na maturze jest matematyka. Właśnie dlatego kolejnym przydatnym vademecum jest „Zbiór Matematyka. Matura 2023 od Wydawnictwa Greg. To niezbędne źródło skierowane do uczniów klas średnich, którzy od 2023 roku przystępują do egzaminu na nowych warunkach.

Pomoc naukowa stanowi bogactwo wiedzy teoretycznej, obejmującej poszczególne zagadnienia, a także zawiera zadania z pełnymi rozwiązaniami i licznymi komentarzami. Maturzyści mogą krok po kroku sprawdzić, jak należy rozwiązywać polecenia i zrozumieć sposób ich oceniania.

W publikacji nie brakuje istotnych wskazówek i porad, które mogą ułatwić naukę do egzaminu. Repetytorium zawiera arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat wraz z kluczem odpowiedzi.

W przyswajaniu wiedzy pomaga również atrakcyjna szata graficzna, duża liczba tabel, rysunków i wykresów.

Repetytorium kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/matematyka-matura-2023-p-1714966.html

Biologia 1. Zbiór zadań dla zdających egzamin maturalny z Biologii oraz nauczycieli. 2005-2024, Dariusz Witowski Jan Sylwester Witowski


Nowa edycja „Biologia 1. Zbiór zadań dla zdających egzamin maturalny z Biologii oraz nauczycieli. 2005-2024” autorstwa Dariusza i Jana Witkowskiego to obowiązkowa lektura dla uczniów przygotowujących się do egzaminu z biologii.

Wydanie zostało dostosowane do wymagań wprowadzonych od 2023 roku i wzbogacone o jeszcze większą liczbę zadań zawierających kolorowe rysunki i zdjęcia. Ponadto wprowadzono nowe działy i tematy.

Uczniowie mają możliwość zapoznania się ze wskazówkami do rozwiązań oraz schematami punktowania. Dużym ułatwieniem są także przykładowe odpowiedzi do zadań obliczeniowych. Repetytorium z 2024 roku liczy aż 432 strony, w których zostały zawarte takie działy jak organiczne i nieorganiczne składniki komórki – budowa chemiczna organizmów, budowa i funkcjonowanie komórki, podziały komórkowe, wirusy, bakterie, glony i porosty, rośliny lądowe – tkanki roślinne, mszaki, paprotniki, rośliny nasienne, grzyby i porosty.

Repetytorium kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/biologia-1-zbior-zadan-dla-zdajacych-egzamin-maturalny-z-biologii-oraz-nauczycieli-2005-2024-dariusz-witowski-p-409774.html

 

Jeśli szukasz innych godnych uwagi repetytoriów, które poszerzą Twoją wiedzę, koniecznie sprawdź tę stronę.