Serial Bridgertonowie

Serial The Crown to produkcja, która podbiła Wasze serca? Poszukujecie produkcji w podobnym klimacie, która przeniesie Was w świat brytyjskiej arystokracji? W takim razie ucieszy Was informacja, iż platforma Netflix szykuje serial Bridgertonowie. Tym samym warto tutaj wspomnieć, że będzie to projekt inspirowany bestsellerowym cyklem powieści Julii Quinn. W związku z tym powody do zadowolenia mają również fani twórczości brytyjskiej pisarki. Widzowie po raz kolejny będą mieli okazję przenieść się do XIX wieku, gdzie rządy w Wielkiej Brytanii sprawował Jerzy IV.

Serial Bridgertonowie

Fot. Liam Daniel, źródło: materiały prasowe Netflix

Serial Bridgertonowie – pierwsze zdjęcia z planu

Światło dzienne ujrzały właśnie pierwsze zdjęcia z planu, na których widać wyraźnie, że twórcy postawili na zapierające dech w piersi kostiumy i scenografię. W rolę Daphne Bridgerton wcieli się Phoebe Dynevor. Za reżyserię odpowiedzialna jest Julie Anne Robinson, która ma na koncie m.in. pracę przy takich tytułach jak Chirurdzy, Orange is the New Black czy Dwie spłukane dziewczyny. Serial będzie można zobaczyć na platformie Netflix już od 25 grudnia 2020 roku.

O czym opowiada? Główna bohaterka, Daphne Bridgerton, jako najstarsza córka potężnej familii wkracza właśnie na małżeńską scenę Londynu w epoce regencji. Jak się okazuje, konkurencja jest tu niemała. Jednak kobieta marzy o tym, by pójść w ślady swoich rodziców i znaleźć wybranka, którego naprawdę pokocha. I początkowo idzie jej bardzo dobrze, do czasu aż jej starszy brat odrzuca awanse kolejnych kandydatów do jej ręki. Wówczas w popularnej na salonach gazecie, którą prowadzi tajemnicza Lady Whistledown, pojawiają się publikacje nieprzychylne Bridgertonom.

Serial Bridgertonowie

Fot. Liam Daniel, źródło: materiały prasowe Netflix

Widzowie mogą spodziewać się produkcji, która pokazywać będzie uniwersalne wartości i skupi się na ponadczasowej przyjaźni oraz prawdzie, iż z siłą rodziny lepiej nie zadzierać. A wszystko to w romantycznej i jednocześnie skandalizującej aurze.

Jestem ciekawa, czy serial Bridgertonowie to produkcja, którą macie zamiar oglądać. Koniecznie dajcie znać! Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością brytyjskiej pisarki, Julii Quinn, odsyłamy tutaj. Czy w Waszych domowych biblioteczkach znajdują się powieści tej autorki?