Sapiens, narodziny ludzkości. Powieść graficzna - zapowiedź Sapiens, narodziny ludzkości

Trudno nie kochać Yuvala Noaha Harrariego. Myślę, że rację przyzna mi każdy, kto przeczytał choć jedną z fascynujących książek tego izraelskiego wizjonera, makrohistoryka oraz jednego z najważniejszych współczesnych filozofów. Teraz jego wyjątkowa opowieść o historii ludzkości Sapiens. Od zwierząt do bogów, która do tej pory sprzedała się w 16 milionach egzemplarzy w 60 krajach, doczekała się nowej odsłony. Pierwszy z czterech tomów dzieła Sapiens, narodziny ludzkości. Powieść graficzna trafi do polskich księgarni już 13 listopada. Nie wiem jak wy, ale ja z tego powodu aż piszczę z radości!

Sapiens, narodziny ludzkości. Powieść graficzna Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Sapiens, narodziny ludzkości. Powieść graficzna

Najsłynniejsze dzieło Yuvala Noaha Harrariego, kompleksowa historia ludzkości, czyli Sapiens. Od zwierząt do bogów, zabiera nas w fascynującą podróż przez dzieje człowieka i próbuje odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy? Autor w lekki, przystępny sposób ukazuje czytelnikowi skomplikowany i wielowymiarowy proces zmian zachodzących w naszym gatunku.

Nowe wydanie książki: Sapiens, narodziny ludzkości. Powieść graficzna czerpie idee i pomysły z tego światowego bestsellera i nadaje mu inny, oryginalny charakter. Yuval Noah Harrai funduje nam powrót do zamierzchłych czasów w towarzystwie Prehistorycznego Billa, Doktora Fikcji i Detektywa Lopeza. Dodatkowo graficzny format umożliwia nowy, atrakcyjny sposób zgłębiania tajników przeszłości. Na wskroś artystyczny i intelektualny! Dzięki temu na naszych oczach ewolucja gatunku przeobraża się w reality show, pierwsze spotkanie homo sapiens i neandertalczyka ukazują arcydzieła sztuki współczesnej, a wyginięcie mamutów oraz tygrysów szablozębnych przyjmuje konwencję filmu kryminalnego.

Podsumowując, to błyskotliwa, pełna humoru i odniesień do literatury, filozofii, sztuki oraz kultury popularnej opowieść, zapis poszukiwań odpowiedzi na pytanie: jak to możliwe, że mało znaczące zwierzę stało się władcą planety Ziemia, zdolnym rozszczepiać atom, latać na Księżyc oraz manipulować kodem genetycznym?

Epicka graficzna podróż po meandrach ewolucji gatunku ludzkiego

Sapiens, narodziny ludzkości. Powieść graficzna jest efektem współpracy Yuvala Noaha Harariego z  belgijskim ilustratorem Davidem Vandermeulenem oraz francuskim twórcą komiksów Danielem Casanavem. Owocem ich współpracy jest pasjonująca intelektualna rozrywka dla każdego, bez względu na wiek. Przystępny sposób podania faktów historycznych czy biologicznych na pewno zainteresuje wszystkich. Nawet tych, którzy na co dzień nie zajmują się nauką czy historią.

Koniecznie już dziś zdobądź swój egzemplarz tej wyjątkowej lektury. Możesz to zrobić w tym miejscu.

Warto również zapoznać się z innymi książkami Yuvala Noaha Harrariego:

Powiązane artykuły: