Nowa ekranizacja Niebezpiecznych związków

Nowa ekranizacja Niebezpiecznych związków to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów słynnej powieści francuskiego pisarza, Pierre’a Choderlosa de Laclosa. Wprawdzie widzowie i miłośnicy twórczości autora nie mają powodów do narzekań, ponieważ wspomniana książka była już wielokrotnie przenoszona na ekrany. Najsłynniejszą produkcją jest ta z 1988 roku, która otrzymała aż 3 Oscary. Wówczas w rolach głównych wystąpili: Glenn Close, John Malkovich i Michelle Pfeiffer. Czego możecie spodziewać się po najnowszym projekcie? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Nowa ekranizacja Niebezpiecznych związków

Nowa ekranizacja Niebezpiecznych związków w drodze na ekrany

Tym razem ekranizacja zostanie przeniesiona na srebrne ekrany. Stacja Starz zamówiła już serial, który ma liczyć 8 odcinków. Showrunnerką projektu jest Harriet Warner, która ma na koncie sukces związany m.in. z takimi produkcjami jak Z pamiętnika położnej czy Alienista. Natomiast wykonaniem zajmą się studia Playground Entertainment oraz Flame Ventures. Niestety na tę chwilę nie znamy więcej szczegółów. Jeśli tylko się pojawią, od razu damy wam znać.

O czym natomiast opowiada sama historia? Wiek XVIII to we Francji czas oświecenia, zwycięstwa rozumu nad przesądami, a zarazem czas zabawy, rozrywek i rozluźnienia norm obyczajowych. W tej epoce de Laclos napisał swą powieść. Od początku towarzyszyła jej aura skandalu obyczajowego i opinia książki niemoralnej. Intryga pięknej urażonej markizy i jej wyrafinowanego dawnego kochanka od pokoleń zdobywa miliony czytelników.

Markiza de Merteuil potrzebuje pomocy swojego byłego kochanka, wicehrabiego de Valmont w pewnej intrydze. Były mąż bohaterki planuje właśnie ślub z młodą i cnotliwą Cecile de Volanges. Kobieta chce, by jej były kochanek uwiódł młódkę przed ślubem. Mężczyzna zgadza się, a między czasie planuje zrealizować własny plan podboju Madame de Tourvel, pięknej i bogobojnej mężatki. Jednak Markiza zupełnie nie wierzy w to, że uda się mu zdobyć Madame de Tourvel. W związku z tym proponuje mu zakład. Valmont musi dostarczy jej pisemny dowód na to, iż między nim a Madame de Tourvel doszło do zbliżenia. Wtedy Markiza de Merteuil spędzi z nim ostatnią, upojną noc.

Nowa ekranizacja Niebezpiecznych związków z pewnością ma potencjał. Co o tym myślicie? Koniecznie podzielcie się z nami waszymi opiniami! Natomiast wszystkich zainteresowanych książką, odsyłamy tutaj.