Drugi sezon Mindhuntera - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Drugi sezon Mindhuntera to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników książek Johna E. Douglasa. Poza tym to również świetna informacja dla każdego, kto zaczął oglądać serial bez wcześniejszego zapoznania się z literacką wersją. Tak czy inaczej, każdy ma sporo powodów do zadowolenia. Ponieważ już 16 sierpnia na platformie Netflix ruszy kolejny sezon popularnej produkcji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Porusza bowiem jeden z bardziej intrygujących i nurtujących tematów – działanie psychiki seryjnych morderców. W związku z tym widzowie mają szansę poznać historie najbrutalniejszych i najpopularniejszych morderców w Stanach Zjednoczonych, których sprawami żył cały świat. Co ciekawe, w drugim sezonie nie zabraknie również Charlesa Mansona.

Drugi sezon Mindhuntera - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Drugi sezon Mindhuntera – zwiastun i kilka słów o fabule

Jeśli oglądaliście serial i czytaliście książki, to z pewnością orientujecie się, że koniec pierwszego sezonu ekranizacji, to początek drugiego tomu. Z tego powodu łatwo przewidzieć, że sezon drugi będzie poruszał sprawy morderstw opisanych w książce pt. Mindhunter. Podróż w ciemność. W dużej mierze składa się ona z relacji dwójki ludzi: Johna E. Douglasa oraz Marka Olshakera, którzy starają się wnikać w umysły zabójców. Skupiają się oni w na profilowaniu, które umożliwia ukazanie, w jaki sposób można rozwiązać zagadkę konkretnej zbrodni i doprowadzić do mordercy przedstawicieli organów ścigających.

Poza tym czytelnik może dowiedzieć się całkiem sporo o samej istocie zawodu profilera. O tym, jak bardzo poszczególne sprawy odbijają się na psychice największych profesjonalistów. Oni jednak potrafią sobie z tym radzić, wychodzić obronną ręką z każdej opresji i jednocześnie przyczyniać się do schwytania sprawców najbardziej okrutnych mordów. Na początku można zapoznać się z samym zawodem, potem dowiedzieć się czegoś więcej o systemie karnym obowiązującym w Stanach Zjednoczonych oraz przeczytać porady dla osób, których dzieci padły ofiarami zbrodniarzy. Między tym wszystkim nie zabrakło oczywiście miejsca na kolejne, szokujące zbrodnie i głośne, medialne sprawy.

Przypominamy, że drugi sezon Mindhuntera wystartuje na Netflix już 16 sierpnia bieżącego roku. Poniżej prezentujemy wam zwiastun serialu. Natomiast tutaj znajdziecie książki, które stały się inspiracją do stworzenia ekranizacji. Dajcie znać, czy oglądacie serial i czytaliście te pozycje.