F**k plastik - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat to książka, która na polskim rynku będzie dostępna od 16 stycznia 2019 roku. Ten tytuł przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom poradników. Ponadto książką powinien zainteresować się każdy, komu zależy na tym, by nasza planeta była czysta. Jak wiadomo, niekończąca się fala plastiku zalewa nasz świat. Ląduje on już nie tylko w morzach i oceanach, ale także na naszych talerzach. Okazuje się bowiem, że mikroplastik jest wchłaniany przez ryby i owoce morza, które później można znaleźć na lokalnych targach czy w supermarketach. Z tego powodu porządki najlepiej zacząć od siebie. Bo nawet najmniejsze zmiany w otoczeniu mogą mieć ogromny wpływ na sytuację globalną. Tym samym z pomocą przychodzi właśnie prezentowany dziś poradnik. Zainteresowani? Koniecznie to sprawdźcie!

F**k plastik – co zrobić, kiedy w oceanie pływa 51 bilionów fragmentów plastiku

Najważniejsza rada, to nie panikować. Ponieważ wojna z plastikiem już się rozpoczęła. W związku z tym kolejne rządy firmy i korporacje na całym świecie przyglądają się pandemii plastiku. Jednak ich działania nieco potrwają. W końcu muszą znaleźć dobre zamienniki dla wszystkich rzeczy, z tworzyw sztucznych. Ale bez obaw! W tym czasie sami możecie aktywnie przystąpić do działania. W prezentowanej dziś książce znajdziecie aż 101 wskazówek na to, co zrobić, by nie korzystać z jednorazowych wyrobów plastikowych. I tym samym pomóc uratować planetę.

Czy wiedzieliście, że np. zamiast kupować mrożone warzywa, lepiej postawić na świeże, a zamiast folii spożywczej, używać owijki z woskiem pszczelim? Właśnie tak! Nawet tak proste kroki mają ogromne znaczenie! Zamiast mydła w płynie kupcie takie w kostce. A gąbki do naczyń wymieńcie na naturalne ścierki. A to jedynie tylko kilka szybkich przykładów! W tej książce znajdziecie ich znacznie więcej.

Przypominamy, że książka pt. F**k plastik będzie dostępna w sprzedaży od 16 stycznia 2019 roku. Poradnik znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!