Nowa powieść Roberta Harrisa - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa powieść Roberta Harrisa to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości wspomnianego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają wszyscy, którzy interesują się nietuzinkowymi thrillerami. Jakiś czas temu autor zapowiedział, że będzie to historia, rozgrywająca się w odległej przyszłości. Czego dowiadujemy się teraz? Wszystkie nowe informacje znajdziecie, czytając dalej. Ponadto warto tutaj dodać, że premiera książki pt. The Second Sleep w Wielkiej Brytanii przewidziana jest na 5 września 2019 roku. Kiedy natomiast pojawi się w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy, ale obiecujemy informować Was na bieżąco. Tymczasem zachęcamy do sprawdzenia, czym tym razem autor zaskoczy swoich czytelników.

Nowa powieść Roberta Harrisa - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

fot. FT Life, Robert Harris

Nowa powieść Roberta Harrisa – znamy szczegóły fabuły

Tutaj warto wspomnieć na wstępie, iż część z podanych informacji może zawierać spojlery. Tak więc musicie podjąć własną decyzję, czy chcecie dowiedzieć się, co takiego znajdzie się w prezentowanej dziś książce. Brytyjski wydawca zdradził, że akcja powieści rozgrywa się w 1468 roku. Głównym bohaterem jest młody ksiądz Christopher Fairfax. Mężczyzna przybywa do odległej wioski na wzgórzach Exmoor, aby odprawić pogrzeb starego miejscowego kapłana. Fairfax liczy, że wszystko pójdzie bezproblemowo i w ciągu jednego lub maksymalnie dwóch dni, wróci do siebie, do Exeter. Jednak na skutek nieoczekiwanych wydarzeń i odkryć zostaje na miejscu znacznie dłużej. Okazuje się, że zmarły ksiądz był kolekcjonerem zakazanych rzeczy. W związku z tym w niewielkim gabinecie na plebanii znajduje się biblioteczka, wypełniona starymi księgami. Traktują one głównie o Apokalipsie sprzed wielu lat. Poza tym część zbioru to kopie dzieł, które Kościół publicznie spalił w innych miastach. To jednak nie wszystko. Bo były proboszcz miał również kolekcję starych monet, fragmenty szkła, klucze, talerze, a nawet ludzkie kości.

Nowa powieść Roberta Harrisa – kilka dodatkowych informacji

Zaskoczeni? Wszak przecież pierwsze zapowiedzi autora mówiły o odległej przyszłości. W związku z tym jedno jest pewne, czytelnicy mogą liczyć na niemałe zaskoczenie. Jak zapowiada wydawca, The Second Sleep, to thriller, który wymyka się klasyfikacjom. Opisuje z jednej strony świat dobrze nam znany, a z drugiej dziwnie obcy. Natomiast Robert Harris dodaje:

The Second Sleep rozgrywa się w świecie spekulatywnym, który miesza przeszłość i przyszłość.

Nie wiemy jeszcze, kiedy pojawi się polskie wydanie powieści. Jeśli tylko się to zmieni, od razu damy wam znać. Pozostałe książki pisarza znajdziecie tutaj. Poza tym warto tutaj wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy. Prawa do ekranizacji powieści zostały już sprzedane. Serial na podstawie jej podstawie chcą nakręcić producenci Downton Abbey i Upadku królestwa.