Najsłynniejsza powieść Chabona - kup na TaniaKsiazka.pl

Najsłynniejsza powieść Chabona jest już dostępna na naszym rynku. To bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Jeśli natomiast do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z jego powieściami, koniecznie nadróbcie zaległości. Ponieważ Michael Chabon to jeden z najlepszych, współczesnych pisarzy amerykańskich. Teraz w końcu także czytelnicy w Polsce mogą zapoznać się z najsłynniejszą powieścią autora. Chodzi tu oczywiście o książkę pt. Niesamowite przygody Kavaliera i Claya. Jesteście ciekawi, czego spodziewać się po tej pozycji? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Najsłynniejsza powieść Chabona - kup na TaniaKsiazka.pl

Najsłynniejsza powieść Chabona – Niesamowite przygody Kavaliera i Claya

Jest 1939 rok, pewnej nocy w domu Sammy’ego Claya z Brooklynu pojawia się kuzyn, Josef Kavalier. Mężczyzna właśnie uciekł z okupowanej przez hitlerowców Pragi. Właśnie tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni i jeszcze bardziej zdumiewającej kariery dwóch żydowskich chłopców. Kuzyni zaczynają wspólnie tworzyć komiksy, które podbijają serca amerykańskich czytelników. Czerpiąc ze swoich pragnień i lęków, Kavalier i Clay wymyślają postaci superbohaterów. W związku z tym powstają m.in. postacie Eskapisty, zaprzysięgłego wroga nazistów i mistrza ucieczki walczącego ze złem, oraz Luny, inspirowanej piękną Rosą Saks, która wkrótce stanie się bliska obu chłopcom. Poza tym komiksy sprawiają, że bohaterowie w błyskawicznym tempie zyskują sławę i bogactwo. Jednak w głębi duszy obaj pragną czegoś zupełnie innego.

Michel Chabon, mistrzowsko balansując między komedią i tragedią, stworzył brawurową opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu, a przede wszystkim o sztuce, która przezwycięża strach przed odrzuceniem i przed śmiercią.

Warto tutaj również wspomnieć, że prezentowana dziś historia została wyróżniona Nagrodą Pulitzera. Poza tym uznaje się ją za jedno z największych osiągnięć amerykańskiej prozy XXI wieku. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, nadróbcie zaległość. Dziś jest na to idealny moment. Ponadto, jeśli poszukujecie wciągającej i niezwykle magicznej powieści na lato, świetnie się składa. Ta historia pochłonie was do reszty i sprawi, że jeszcze długo po jej zakończeniu, będziecie żyć losami bohaterów. Książkę znajdziecie tutaj.