Serial na podstawie Kirke

Serial na podstawie Kirke to nie lada gratka dla wszystkich miłośników książki autorstwa Madeline Miller. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele odcinkowych ekranizacji, przeznaczonych na srebrne ekrany. Kirke to powieść fantasy, która w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem i oczarowała czytelników na całym świecie. Bazuje przede wszystkim na mitologicznych motywach, a autorka w tej historii, jak i wielu innych, stworzyła niezwykle spójny i wciągający świat przedstawiony. Nic więc dziwnego, że książką zainteresował się w końcu świat filmu. Teraz ta popularna pozycja ma szansę trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców, dzięki ekranizacji. Chcecie poznać szczegóły? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial na podstawie Kirke

Serial na podstawie Kirke – kilka słów o produkcji

Scenariusz do serialu przygotują Rick Jaffa i Amanda Silver. Oboje są związani m.in. z produkcjami: Jurassic World, Geneza planety małp czy Ewolucja planety małp. Produkcj będzie nosić tytuł po prostu Circe. Wiemy też, że pierwszy sezon będzie składał się z 8 odcinków, natomiast serial powstaje na zlecenie nowej platformy – HBO Max. Kiedy oficjalna premiera pierwszego odcinka i kto pojawi się na małych ekranach? Tego jeszcze nie wiemy. Jeśli tylko się to zmieni, od razu damy wam znać.

O czym zaś opowiada historia stworzona przez Madeline Miller? Kirke to córka Heliosa, będącego bogiem słońca, a zarazem najpotężniejszym z tytanów. Co zaskakujące, dziewczyna nie ma tak wielkiej siły, jak jej ojciec, a zarazem nie potrafi być tak okrutna, jak jej matka. W związku z tym próbuje za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w świecie śmiertelników. Zupełnie przypadkowo dowiaduje się o swojej czarnoksięskiej mocy. Z nią jest w stanie stworzyć zagrożenie nie tylko ludziom, ale i bogom. Właśnie dlatego zostaje wygnana, bo tym sposobem wszyscy zaniepokojeni jej potęgą, czują się bezpiecznie, pozbywając się problemu. Mimo to Kirke nie zamierza się poddawać, dlatego też nie porzuca nauki uprawiania czarów.

Bohaterka na swojej drodze spotka wiele niezwykłych postaci, w tym Dedala i Ikara, przerażającego Minotaura oraz Odyseusza. Niestety, nawet nie przypuszcza, jak wiele niebezpieczeństw czai się na nią w wielkim świecie. Przede wszystkim, ma problem z akceptacją, bo ani ludzie, ani bogowie nie chcą jej widzieć w swoich szeregach. Czy zdoła podjąć trudną decyzję i powiedzieć, do kogo chce przynależeć? Czy jej starania przyniosą efekty?

Dajcie znać, czy czekacie na serial na podstawie Kirke. Tymczasem tutaj znajdziecie książkę Madeline Miller.