Ostatnie dni Nowego Paryża - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka China Miéville już wkrótce będzie dostępna także na polskim rynku. Powieść nosi tytuł Ostatnie dni Nowego Paryża, a jej premiera przewidywana jest na 22 stycznia 2018 roku. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury fantasy i fanów twórczości pisarza. Warto wspomnieć tutaj, że Miéville to ostatnio jeden z poczytniejszych autorów, a jego powieści robią furorę na całym świecie. W tekstach, które tworzy, odbiorcy znajdą elementy z takich nurtów jak: New Weird, urban fantasy, steampunk czy noir. Na koncie ma on liczne, prestiżowe nagrody i wyróżnienia z dziedziny fantastyki. I teraz po raz kolejny udowadnia, że jego sukces nie jest kwestią przypadku. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotował Czytelnikom!

Nowa książka China Miéville, czyli Ostatnie dni Nowego Paryża

Jest rok 1941, Marsylia pogrąża się coraz bardziej w wojennym chaosie. W tym właśnie niespokojnym czasie do miasta przybywa Jack Parsons, amerykański inżynier i adept sztuk tajemnych. Mężczyzna w kryjówce antynazistowskiej organizacji spotyka André Bretona, jednego z członków ruchu oporu. Okazuje się, że jest on czołowym teoretykiem surrealizmu. Między niepokornymi dyplomatami, wygnanymi rewolucjonistami i awangardowymi twórcami odbywają się gry towarzyskie. To właśnie pośród tych rozgrywek Parsons za pomocą swojego wynalazku odnajduje i gromadzi nadzieję. Jednak pewnego dnia dochodzi do niespodziewanego obrotu sprawy. Wbrew intencjom dochodzi do uwolnienia mocy zrodzonej ze snów i koszmarów, która zmienia losy wojny i świata na zawsze.

Następnie mamy rok 1950. Samotny bojownik surrealistów, Thibaut, przemierza ulice nawiedzonego Paryża. Tutaj naziści i członkowie ruchu oporu wciąż zmagają się w ciągłym konflikcie. Obok nich, po ulicach przechadzają się żywe obrazy i manifestacje tekstów literackich oraz istoty wprost z głębi piekieł. Aby wydostać się z miasta, Thibaut musi połączyć siły z Sam, amerykańską fotograf, która stara się uwiecznić obraz zrujnowanego Paryża. Bohaterowie nieoczekiwanie znajdą wspólnego sprzymierzeńca. Okaże się nim enigmatyczny symbol, łączący w sobie przypadek i bunt. Będzie to wyrafinowany trup…

Nowa książka China Miéville pt. Ostatnie dni Nowego Paryża znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!