Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości to tytuł nowej książki Jacka Duboisa. Nazwisko to powinno być niektórym znane. Wszystko, dlatego że Jacek Dubois jest jednym z najpopularniejszych polskich adwokatów. Jego najnowsza książka to właściwie zbiór opowiadań kryminalnych, w których można dostrzec ślad jego dotychczasowej działalności.

Nowa książka Jacka Duboisa Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Jacka Duboisa – kilka słów

Sam autor zaznacza, że wszystkie historie i postaci przedstawione w tej książce są wyłącznie fikcją literacką. Dubois nie ukrywa jednak, że inspiracją do ich stworzenia były nierzadko zawodowe przypadki, z którymi przyszło mu się zmierzyć jako adwokat.

Zbiór składa się z 15 opowiadań, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom thrillerów i kryminałów, w których dynamiczna akcja wciąga już od pierwszej strony. Autor za ich pomocą pokazuje, że prawo nie zawsze jest sprawiedliwe. Niektórzy potrafią je umiejętnie wykorzystać, przez co efekt może być zupełnie przeciwny od zamierzonego.

Opowieści te po brzegi wypełnione są intrygami, a ich bohaterami może stać się tak naprawdę każdy z nas. W momencie gdy ktoś zarzuci sieć, ofiara zostaje wyłowiona niezależnie od tego, jaką pozycję zajmuje w społeczeństwie, ile ma lat i pieniędzy na koncie.

Pisarz zmusza także do refleksji i chwili zastanowienia nad własnym postępowaniem. Czy zdarzało się wam czasem nazbyt szybko wyciągnąć pochopne wnioski w jakiejś sprawie, czy na temat postępowania danej osoby? To właśnie próbuje przekazać autor – by nie wydawać zbyt pospiesznych i krzywdzących wyroków.

Każdy z nas ma nadzieję, że sądy to ostoja sprawiedliwości. Wszyscy wierzymy, że proces da nam uczciwy i sprawiedliwy wyrok. Co, jednak kiedy tak się nie dzieje?

Bohaterowie opowieści stworzonych przez Duboisa są przeróżni. Przebiegły student, który układa perfidny plan zdobycia ogromnych pieniędzy i realizuje go punkt po punkcie. Piękna manipulantka, która wpływa na decyzję sędziego, dzięki czemu jej wspólnik, fałszerz obrazów, unika zasłużonej kary. Psychopatyczny prokurator wskutek intrygi trafia do więzienia, a mężczyzna, który podszywał się pod policjanta, zostaje ukarany.

Jeśli więc poszukujecie nowych i świeżych wrażeń związanych z powieściami kryminalnymi, gorąco polecamy Wam książkę pt. Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości.