Serial Gra o tron

Zarówno książki George’a R.R. Martina jak i serial  Gra o tron, który powstał na ich podstawie, są niewątpliwie fenomenem na skalę globalną. Z tego też powodu informacja, że 8. sezon serialu będzie ostatnim, była początkiem spekulacji nad tym: co dalej?

Było wiadomo, że HBO od dawna rozważa pozostanie w świecie Westeros na dłużej. Teraz pojawiły się w końcu pierwsze konkretne informacje w tej sprawie. Entertainment Weekly poinformowało 5 maja, że zaplanowano aż 4. spin-offy serialu, z których prawdopodobnie powstaną ostatecznie dwa. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, twórcy ośmiu dotychczasowych sezonów będą zaangażowani także w te projekty, zresztą sam Martin także.

Serial Gra o tron

źródło: Business Insider

Serial Gra o tron – „kontynuacja” w formie spin-offu

Napisanie jednego tomu Sagi Pieśni Lodu i Ognia zajmuje Martinowi 5 lat, ale fani cierpliwie czekają na najdrobniejszy szczegół z pracy nad każdą kolejną książką. Podobnie rzecz się ma z ekranizacją, która, co nie zdarza się często, jest równie wielkim fenomenem, jak książki Martina.

Od dawna spekulowano, czy pojawi się kontynuacja serialu, który ma zakończyć się na fabule ostatniego tomu zatytułowanego: A Dream of Spring. Ze względu na to, że historie bohaterów przedstawione w serialu wyczerpią się w związku z ograniczoną liczbą tomów sagi, rozważa się kontynuację w formie spin-offu. Pokrótce oznacza to rozwinięcie wątków bohaterów drugoplanowych lub innych okresów w historii Westeros, niż te przedstawiane w dotychczasowych książkach/epizodach telewizyjnych.

Powiązane: GRA O TRON SEZON 7- OFICJALNY ZWIASTUN!

Praca nad kontynuacją serialu przez HBO, jest na swój sposób unikatowa. Rozwijane są pomysły czterech różnych pisarzy, z których dwóch współpracowało już wcześniej z Martinem. Mają więc powstać cztery oddzielne serie, jednak ostatecznie na ekrany telewizorów trafią maksymalnie dwie.

Za prace nad rozwinięciem wątków z Westeros zabrali się: Max Borenstein (wcześniejsze projekty: Kong: Skull Island, Fox’s Minority Report), Jane Goldman (wcześniejsze projekty: Kingsman: The Secret Service, X-Men: First Class), i dwóch autorów, którzy współtworzyli już wcześniej z Martinem: Brian Helgeland (wcześniejsze projekty: A Knight’s Tale, L.A. Confidential) oraz Carly Wray (Mad Men).

“HBO nie ujawnia na razie żadnych elementów fabuły nowych serii, poza tym, że będą rozwijane wątki poboczne z różnych okresów uniwersum stworzonego przez Martina.“

Serial Gra o tron – Benioff i Weiss zostają

Szczegóły dotyczące samej fabuły spin-offów serialu nie są na razie znane. Pojawił się jednaknowy zaskakujący szczegół. Nad serią nadal będą pracować twórcy ośmiu dotychczasowych sezonów Gry o tron, David Benioff i Dan Weiss. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ sukces adaptacji jest w dużej mierze ich zasługą. Wcześniej mówili, że na ósmym sezonie ich przygoda z serialem się kończy. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: >>>>FINAŁOWA GRA O TRON TYLKO Z 6-OMA EPIZODAMI, A W 7-YM SEZONIE GOŚCINNIE ED SHEERAN!.

Wszystko wskazuje na to, że najwyraźniej zmienili zdanie. Przedstawiciele HBO zapewniają, że w powstawanie nowych serii będą zaangażowani zarówno oni, jak i sam Martin. Zastrzegają jednak, że zarówno David Benioff i Dan Weiss otrzymają tyle czasu, ile potrzebują, ponieważ należy im się zasłużony odpoczynek. O odpoczynku dla Martina nikt nic nie wspomina… 🙂

Na razie mało szczegółów

Na razie jeszcze nic nie ustalono w sprawie jakichkolwiek terminów. Zarówno twórcy, jak i pisarze najwyraźniej dostali dużo czasu, żeby dopracować szczegóły nowych projektów. Przedsięwzięcia te są niewątpliwie wymagające i czasochłonne. Najprawdopodobniej więc, jak zauważają twórcy Watchers on the wall, pomiędzy zakończeniem ósmego sezonu a premierą nowych serii będzie spora przerwa. Spekuluje się, że nowe serie mogą rozwinąć wątki związane np. z młodzieńczym życiem Eddarda Starka i okresem, kiedy przyjął pod swój dach Jona Snow’a.

Tymczasem wszyscy czekają na premierę nowego sezonu Gry o tron, która została wyjątkowo przesunięta w tym roku na lipiec. Niestety będzie tylko siedem odcinków.

Wszystkie bestsellery Martina, które sprzedały się w liczbie ponad 60 milionów egzemplarzy na całym świecie, znajdziecie: TUTAJ.