Nowa książka Jaume Cabré to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Także ci, którzy uwielbiają literaturę piękną i beletrystykę, znajdą w tej historii coś dla siebie. Warto tutaj wspomnieć, że pisarz uznawany jest od lat za najwybitniejszego autora katalońskiego. Cabré urodził się w Barcelonie i ma na koncie mnóstwo zbiorów opowiadań, powieści, esejów literackich, a nawet scenariuszy filmowych i telewizyjnych! Jego dzieła od lat cenią nie tylko Czytelnicy, ale także krytycy i osoby ze świata filmu. O talencie autora świadczą również liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, które zgromadził do tej pory. Jeśli zatem nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z tym pisarzem, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie sami, co takiego ma w sobie twórczość Jaume Cabré.

Nowa książka Jaume Cabré – wielowątkowa powieść, która pochłania do reszty

Nowa książka Jaume Cabré nosi tytuł Podróż zimowa i bez wątpienia jest niezwykłą podróżą dla Czytelnika. Wyobraźcie sobie płatnego mordercę, który jest na tropie innego płatnego mordercy, na którego życie ktoś nastaje. Szlifierz diamentów z Amsterdamu, o dość wątpliwej reputacji, próbuje wkraść się w łaski łódzkiego jubilera. Człowiek, którego kaszel niesie śmierć. I pianista, który podczas recitalu widzi w pierwszym rzędzie Franza Schuberta. Choć przecież ten nie żyje już od 150 lat. A także kataloński organmistrz, który zostaje surowo ukarany za zbrodnię. Zbrodnię, przy której nie był nawet obecny.

A to jedynie garstka bohaterów, których stworzył Jaume Cabré i wyprawił w podróż. Po raz kolejny kataloński mistrz bawi się z Czytelnikiem. I jak zawsze robi to poważnie, z przymrużeniem oka i rubasznie. W swojej historii przeplata różne plany czasowe i wątki. Prowokuje: na przykład, czy J.S. Bach był twórcą muzyki dodekafonicznej albo, czy istnieje najbardziej przesłodzony kawałek? Odbiorcy znajdą tu wyrafinowaną grę, fałszywe tropy i nieprawdziwe cytaty. A ponadto pisarz z nonszalancją powołuje się na nieistniejące autorytety i z premedytacją myli rzeczywistość z fikcją.

Nowa książka Jaume Cabré pt. Podróż zimowa znajduje się tutaj. Gorąco polecamy!