Nowa książka Weroniki Murek to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich fanów pisarki. Autorka serca Czytelników w całym kraju podbiła debiutanckim zbiorem opowiadań pt. Uprawa roślin południowych metodą Miczurina. To właśnie ten projekt zapewnił jej Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza oraz wiele prestiżowych nominacji, m.in. do: Paszportów „Polityki”, Nagrody Literackiej Nike czy Nagrody Conrada. Nic więc dziwnego, że wiele osób z niecierpliwością i ogromnym zaciekawieniem śledzi dalszy rozwój polskiej artystki. Jak się okazuje, autorka prowadzi waśnie prace nad kolejnym tytułem!

Nowa książka Weroniki Murek – kolejny zbiór

Niestety, pierwsze informacje są wyjątkowo ogólne. Jednak zapewniamy, że gdy tylko pojawią się szczegóły, będziemy Was o tym informować. Otóż wydawca Weroniki Murek oficjalnie potwierdził, że jesienią tego roku, światło dzienne ujrzą dramaty pisarki zebrane pod jednym tytułem. Jakim? Na to wciąż czekamy tak jak na dokładną datę publikacji. Warto tutaj jednak wspomnieć, że Murek już od bardzo dawna współpracuje z teatrami. Pisze dla nich sztuki, które są niemniej popularne i docenianie, niż jej debiutancka książka.

Trzeba tu wspomnieć choćby o dramacie historycznym pt. Feinweinblein, za który zdobyła Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Tutaj, wyszukując finalistów z roku 2015, znajdziecie wspomnianą sztukę, która została w całości opublikowana. Jak sama autorka zapatruje się na pracę w teatrze? Oto co ma do powiedzenia na ten temat:

W teatrze takich współtwórców jest mnóstwo: reżyser, scenograf, kompozytor, kostiumograf, reżyser światła, autor wizualizacji czy filmów, aktorzy, wszyscy realizatorzy, a nierzadko wszyscy w teatrze w ogóle – dają coś od siebie i powstaje z tego wielogłowy narrator. Ciężko powiedzieć, kto tu ma władzę. Każdy ma jej trochę.

Dlatego też Murek uważa, że teatr w aspekcie tworzenia jest o wiele ciekawszy od prozy.

Jak już wspomnieliśmy, na razie wiemy jedynie, że nowa książka Weroniki Murek pojawi się jesienią tego roku. Aby uprzyjemnić Wam czas oczekiwania na kolejne szczegóły, zachęcamy do zapoznania się z debiutancką publikacją pisarki.

Książkę pt. Uprawa roślin południowych metodą Miczurina znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!