NOS4A2 - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Serial na podstawie NOS4A2 to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Joe’ego Hilla oraz wielbicieli literatury grozy. Nigdy nie słyszeliście o tym autorze i zastanawiacie się, kim właściwie jest, że jego książka doczeka się adaptacji serialowej? A może wręcz przeciwnie, doskonale kojarzycie nazwisko? Tak czy inaczej, warto tutaj wspomnieć, że Joe Hill to tak naprawdę Joseph Hillstorm King. Zgadza się, prawdziwe nazwisko autora to nie przypadek. Joe Hill jest bowiem synem słynnego mistrza grozy, Stephena Kinga. Dlaczego zatem, mając tak wielkie nazwisko, tworzy pod pseudonimem? Powód jest prosty. Pisarz na początku swojej kariery nie chciał bazować na rodowym nazwisku, któremu renomę nadał już jego ojciec. Na swój sukces chciał zapracować samodzielnie. A kiedy w końcu tak się stało, sekret ujrzał światło dzienne. Teraz fani pisarza mają jeszcze jeden powód do zadowolenia.

Serial na podstawie NOS4A2 – kilka szczegółów

Na początku warto wspomnieć, że projektem zajmie się stacja AMC, a stołek producenta obejmie sam Joe Hill. Trzeba przyznać, że to pocieszające, iż sam autor będzie miał wgląd i bezpośredni wpływ na kształt serialu. Natomiast showrunnerem zostanie Jamie O’Brien, który ma na koncie sukces takich produkcji jak Fear the Walking Dead czy Hell on Wheels – Witaj w piekle. Cały serial ma składać się z dziesięciu odcinków.

O czym zaś opowiada sama książka? Główną bohaterką powieści jest Victoria McQueen, która odkrywa niezwykły sposób na przenoszenie się w przestrzeni. Wkrótce po tym staje oko w oko z Nosferatu. To upiór, porywający dzieci. I chociaż dziewczyna sprawia, że zostaje on złapany, po latach musi zmierzyć się z nim ponownie.

Joe Hill stworzył niezwykłą historię o tym, z czym muszą mierzyć się zarówno dorośli, jak i dzieci. Książka do ostatniej strony trzyma w napięciu, a między wersami można odnaleźć odniesienia do tradycyjnej symboliki znanych nam baśni. Ale niech to Was nie zmyli, bo powieść zdecydowanie zalicza się do tych mroczniejszych!

Serial na podstawie NOS4A2 to doskonała okazja, by odświeżyć sobie pamięć, lub po raz pierwszy zapoznać się z twórczością Joe’ego Hilla. Książkę pt. NOS4A2 znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!