Stephen King zmienia fabułę swojej książki

Internetowe ptaszki ćwierkają, że pojawi się serial na podstawie Outsidera Stephena Kinga. Książka niedawno miała swoją premierę. Od razu trafiła na listy bestsellerów, to akurat norma w przypadku tego autora. 🙂 Ale to, że informacja o planach ekranizacji pojawiła się zaledwie po dwóch, trzech tygodniach od premiery, mnie zdziwiło. Chyba muszę się przyzwyczaić do tego, że w przypadku Kinga (w końcu króla) wszystko się może zdarzyć.

Stephen King. Serial na podstawie Outsidera

Stephen King, źródło: Flickr.com

Serial na podstawie Outsidera – planowane 10 odcinków

Wytwórnia Media Rights Capital, odpowiedzialna m.in. za House of Cards, ma przygotować 10 odcinkowy serial na podstawie Outsidera!

Wiadomo, ze King jest jednym z najchętniej ekranizowanych autorów. W planach jest mnóstwo filmowych realizacji jego książek np. serial Mroczna Wieża (też Media Rights Capital), film Wielki Marsz, o którym niedawno pisałam, kontynuacja It – to tylko te najgłośniejsze, ale przecież nie wszystkie. Wystarczy wspomnieć, że Lśnienie ma się po tylu latach doczekać drugiej części. A przecież ma się jeszcze pojawić nowa wersja Smętarza dla zwierzaków! Toż to jakieś szaleństwo!

To, że tyle się wokół Kinga dzieje, nie powinno dziwić. Wystarczy spojrzeć na to, że tworzy praktycznie non stop i bardzo regularnie wydaje nowe książki, tym samym nieustannie dostarcza natchnienia filmowcom.

Serial na podstawie Outsidera – najpierw przeczytaj książkę!

A – po tej małej dygresji – wracając do Outsidera. Podobno jest naprawdę niezły.Wszyscy rozpływają się w zachwytach. Co prawda, w moje ręce jeszcze nie wpadł, ale jest w kolejce książek na półce z oznaczeniem Choćby się waliło i paliło przeczytam!

Nasza Ania Podurgiel już czytała i – nie zdziwicie się – jest zachwycona. Jeżeli jeszcze nie czytaliście jej recenzji to kliknijcie sobie tu:

Powiązane: Outsider – recenzja najnowszej książki Stephena Kinga

Zanim będzie można obejrzeć serial, minie jeszcze dużo czasu. Na razie nie udało mi się doszperać do choćby prognozowanej daty emisji pilotażowego odcinka. Dlatego nie czekajcie na ekranizację i sięgnijcie po książkę. Bo, cytując Anię – jest kapitalna! A ja jej wierzę!

Jak zawsze Wam pomogę. 🙂 Outsidera Stephena Kinga Króla znajdziecie tutaj.