Sensacja i kryminał to rewelacyjne gatunki, które sprawdzą się o każdej porze dnia. Książki z tej kategorii przepełnione są wartką akcją i wyraziście wykreowanymi bohaterami. A do tego trzymają w napięciu od początku aż do samego końca. Intrygują, wciągają i niejednokrotnie zaskakują. Tajemnica, zagadka i intryga to ich główna domena. Nie trudno więc zrozumieć, dlaczego tak wielu uwielbia ten gatunek.

W wrześniu mamy dla Was kilka ciekawych zapowiedzi książkowych właśnie z kategorii sensacja i kryminał. Jesteśmy pewni, że każda z nich przypadnie Wam do gustu! Na szczęście nie będziecie musieli na nie zbyt długo czekać, ponieważ większość z nich pojawiła się już na polskim rynku wydawniczym. Gorąco polecamy!

Zapowiedzi książkowe na wrzesień w kategorii sensacja i kryminał

Zapach diabła – Mons Kallentoft. Premiera: 12 wrzesień 2017

Zapach diabła to dziesiąta część z cyklu przygód komisarz Malin Fors. To także pierwsza książka Monsa Kallentofta inspirowana ludzkimi zmysłami.

Malin Fors po walce z własnymi demonami i ucieczce przed samą sobą opuściła Linköping. Dostała jednak ostatnią szansę. Otrzymała pozycję oficera łącznikowego w szwedzkiej ambasadzie. Miała za zadanie jedynie dostarczać informacje. Jednak w Bangkoku znalezione zostały zwłoki Szwedki, która została zamordowana w wyjątkowo brutalny sposób. Na miejsce zostaje wezwana właśnie Malin Fors. Od tego momentu rozpoczyna się jej współpraca z tajską policją. Sprawa kobiety dotyka ją w szczególny, bardzo osobisty sposób, dlatego zamierza doprowadzić sprawę do końca i ująć mordercę. Nie będzie to jednak proste, ponieważ dochodzenie okazuje się bardzo skomplikowane i niebezpieczne. Czy w wielomilionowym Bangkoku uda się znaleźć mordercę?

Zapach diabła to nie tylko opowieść o przemocy i śmierci. To także historia o mieście tętniącym życiem, pełnym dźwięków, smaków, barw i zapachów. Wyostrzcie zmysły i przekonajcie się sami!

Hodowca świń – Anna Zacharzewska. Premiera: 13 wrzesień 2017

Anna Zacharzewska to autorka kilku rewelacyjnych kryminałów, które trzymają w napięciu i budzą grozę. Tym razem przenosi nas do opuszczonego i bardzo zaniedbanego gospodarstwa wiejskiego na odludziu. Rafał Tusza – prezes wielkiej korporacji, despota uzależniony od bogactwa, zabiera swoich pracowników na wyjazd integracyjny. Nikt nie jest z tego zadowolony, jednak nikt nie może odmówić woli szefa. Praca w firmie to walka o utrzymanie stanowiska i próby wspięcia się po szczeblach kariery za wszelką cenę. W tym świecie nie ma miejsca na słabość. Jeśli chcesz zachować posadę, uśmiechniesz się, przytakniesz i pojedziesz. Jednak jaką masz pewność, że zgoda będzie dobrą opcją? Pracownicy Tuszy zgodzili się i trafili w sam środek koszmaru. Szef zabrał im cały sprzęt elektroniczny, a do tego okazuje się, że w gospodarstwie nie ma nic do jedzenia. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Pozbawieni kontaktu ze światem muszą walczyć o przetrwanie. W piekle, jakie zgotował im jeden człowiek.

Hodowca świń to powieść, która odkryje najgorsze oblicze człowieka. Osoby gotowej poświęcić wszystko w imię dobrobytu i pieniędzy, których chociaż raz dane jej było zasmakować.

Rodzinny interes – Anders Roslund, Stefan Thunberg. Premiera: 21 wrzesień 2017

Ponad dwadzieścia lat temu Szwecją wstrząsnęła seria napadów na bank. Nie trzeba było wiele, aby tego dokonać. Wystarczyła grupa ludzi z odpowiednim planem. Trzech braci, których łączyła wyjątkowo silna więź i przykre wspomnienia z rodzinnego domu, dziewczyna jednego z nich i doświadczenie przyjaciela odbywającego służbę wojskową. Opierając się na militarnych operacjach opracowali wyjątkowo skuteczny plan działania, który pozwolił im dokonać prawie niemożliwego.

Współautorem książki jest Stefan Thunberg – czwarty brat, który nie towarzyszył rodzeństwu w napadach. To historia oparta na faktach. Opisuje prawdziwe uczucia i relacje, jakie mogą łączyć jedynie braci oraz niezbyt łatwe stosunki ojca z dziećmi. To powieść z doskonale zbudowaną intrygą, która dzięki swojej autentyczności, bardzo szybko Was porwie i szybko nie wypuści.

To – Stephen King. Premiera: 12 wrzesień 2017

Na sam koniec coś mocnego. I wyjątkowo mrocznego. A mianowicie Stephen King w swojej najlepszej odsłonie. Mistrz horroru, opowie historię, która niejednemu zmrozi krew w żyłach.

Mamy rok 1958. W małym miasteczku w stanie Maine dochodzi do serii morderstw. Ofiarami są małe dzieci. Policja i mieszkańcy są przekonani, że w mieście grasuje seryjny morderca. Prawda jednak jest zupełnie inna. Znają ją jednak tylko dzieci. Siedmioro przyjaciół jest świadkami makabrycznych wydarzeń, jakie mają miejsce w Derry. Mordercą jest TO. TO zalęgło się w kanałach i przybierając najróżniejsze postaci wabi do siebie dzieci.

Po trzydziestu latach TO powraca. W Derry ponownie giną dzieci. Grupa przyjaciół, którzy już raz stawili mu czoła powraca do miasteczka, aby wypełnić dawno temu złożoną obietnicę. Będą musieli jednak na nowo przypomnieć sobie wszystkie zdarzenia z przeszłości i odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę i odwagę, aby pokonać zło!

To jest uważane za jedno z większych, jeśli nie największe dzieło Kinga. Powieść została napisana z ogromnym rozmachem. Zawiera wiele pobocznych wątków i trzyma w napięciu do ostatniej strony. To książka o dorastaniu, dziecięcej przyjaźni i odkrywaniu świata, który nie zawsze jest dobry. Jeśli lubicie twórczość Stephena Kinga, to ta pozycja jest obowiązkowa! Od 8 września w polskich kinach można zobaczyć ekranizację tej niezwykłej, mrożącej krew w żyłach powieści.

Czy czujecie już ten dreszczyk emocji? Te wrześniowe zapowiedzi książek z kategorii sensacja i kryminał prezentują się naprawdę rewelacyjnie! Przypominamy, że większość z nich znajdziecie już na polskim rynku wydawniczym i na TaniaKsiazka.pl! Gorąco je Wam polecamy!