Wojciech Tochman
Nowa książka Wojciecha Tochmana. Wojciech Tochman

wikipedia.org

Nowa książka Wojciecha Tochmana to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich fanów polskiego twórcy reportażów. Okazuje się, że nowy projekt związany jest także z nowym wydawnictwem, do którego dołącza pisarz. Najnowsza pozycja zapowiadana jest na 2019 rok i pojawi się na rynku pod znakiem Wydawnictwa Literackiego. Miłośnicy literatury faktu z pewnością wiedzą, że Wojciech Tochman jest jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych polskich reporterów. Co tym razem przygotował? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Nowa książka Wojciecha Tochmana i nie tylko…

Nowa książka Wojciecha Tochmana nosić będzie tytuł Pianie kogutów, płacz psów, a jej premiera przewidywana jest na początek przyszłego roku. Będzie to reportaż i jednocześnie literacka opowieść o Kambodży – jednym z najbiedniejszych krajów Azji. Autor skupi się na historii ludobójstwa sprzed 40 lat, które obecnie kładzie się wielkim cieniem na codzienności ocalałych, ich dzieci i wnuków. Oto jak sam Tochman wypowiada się na temat szykowanego projektu:

Pierwszy raz przyjechałem do Phnom Penh 10 lat temu. Potem odwiedzałem Kambodżę wielokrotnie, bo chciałem zrozumieć Khmerów. Nie było to łatwe, więc ponad rok temu zdecydowałem, że w Kambodży zamieszkam. Czy dziś już Khmerów rozumiem? Nie wiem. Uznałem jednak, że kiedyś trzeba się z dokumentacją zatrzymać i przejść dalej: do pisania. Te 10 lat, to może jest dobry moment.

Jednak nowa książka reportera to nie jedyne dobre wiadomości. Wydawnictwo Literackie zdradziło, że zamierza wznowić wydanie poprzednich tytułów Wojciecha Tochmana, które już od dawna są niedostępne na polskim rynku. Takiego zabiegu doczekają się: Dzisiaj narysujemy śmierć, Jakbyś kamień jadła i Wściekły pies.

Ponieważ nowa książka Wojciecha Tochmana pojawi się dopiero w przyszłym roku, mamy propozycję na to, by umilić Wam oczekiwania. Tutaj znajdziecie książki autora, które są równie warte uwagi, co nadchodząca nowość. Jeśli jesteście miłośnikami polskich reportaży i literatury faktu, a do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z tym pisarzem, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!