Zekranizowana powieść tego australijskiego pisarza, wydana w 2005 roku, okazała się światowym fenomenem. Przez ponad dekadę utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa. Polskie wydanie jego książki zdobyło uznanie Polskiej Sekcji IBBY, która wyróżniła je jako „Dziecięcy Bestseller Roku”. Chodzi oczywiście Markusa Zusaka i jego Złodziejkę książek.

Nowa powieść autora Złodziejki książek już w maju - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Długo czekaliśmy na kolejną powieść autora. Gliniany most pojawi się w naszych księgarniach już 15 maja. Tak jak najbardziej znana powieść autora, ta też jest skierowana do młodzieży. Jednak podejrzewam, że podobnie jak poprzednie, spodoba się też tym starszym czytelnikom.

Nowa powieść autora Złodziejki książek już w maju!

Gliniany most - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Autor przyzwyczaił nas do tego, że jego książki są poetyckie. Tym razem ta poetyckość literackiego obrazowania ponownie nasz zachwyci. Czeka na nas saga rodzina, której wielowarstwowa i pełna zwrotów akcji fabuła spodoba się czytelnikom.

Wydawca w swoim opisie książki Gliniany most delikatnie zarysowuje fabułę.

W domu, w którym mieszka pięciu braci Dunbar nie ma dorosłych. Nic dziwnego, że chociaż starają się jak mogą, to panuje w nim chaos. Po śmierci matki, ojciec porzucił swoich synów. Mężczyzna nagle wraca i ma dla chłopców propozycję. Jeden z braci ma mu pomóc w budowie mostu. Clay czuje, że to on musi się podjąć tego dziwnego zadania. Jest zdruzgotany i dręczy go skrywana od dawna tajemnica…

Clay Dunbar buduje most z wielu powodów: dla braci, żeby uhonorować rodziców, ale również po to, by ocalić siebie. By stał się cud.

~ Markus Zusak

Nowe wydania poprzednich ksiażek Markusa Zusaka

Posłaniec - sprawdź w TaniaKsiazka.pl Złodziejka książek - sprawdź w TaniaKsiazka.plTuż przed premierą Glinianego mostu Nasza Księgarnia, która wydaje Markusa Zusaka w Polsce, przygotowała też nowe wydania jego poprzednich powieści. Od jakiegoś czasu możemy kupić Złodziejkę książek w nowym wydaniu, a 15 maja będzie mieć swoją premierę nowe wydanie Posłańca. 

Jeżeli czytaliście poprzednie książki autora, to jestem ciekawa, czy przypadły Wam do gustu. Najnowszą, Gliniany most, możecie w przedsprzedaży zamówić w tym miejscu.