Camilla Läckberg

Camilla Läckberg to jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów w Polsce i na świecie. Pisarka wraz z Stiegiem Larssonem należy do grona czołowych autorów skandynawskich powieści kryminalnych i kryminałów w ogóle. Książki Camilli Lackberg są bestsellerami w kilkudziesięciu krajach, a pierwszy tom serii pt. Księżniczka z lodu sprzedał się na świecie w 10 milionowym nakładzie. Lackberg właśnie ogłosiła na swoim profilu facebookowym, że 7 kwietnia ukaże się 10-ty tom serii: Saga o Fjällbace, której bohaterami są Erica i Patrik.

Na razie o samej książce wiadomo niewiele, wszystko wskazuje na to, że jest to jedna z pierwszych wzmianek o tym tytule. Na razie wiemy, że jest to najdłuższa jak dotąd książka w twórczości pisarki i że będzie zatytułowana: The Witchczyli Czarownica, aczkolwiek nie wiadomo, czy właśnie pod takim tytułem ukaże się na polskim rynku.

Książki Camilli Lackberg, czyli jakie zbrodnie kryje w sobie mała rybacka wioska.

Saga o Fjällbace to seria tytułów kryminalnych, których bohaterami są detektyw policyjny, Patrik Hedström oraz pisarka Erica Falck. Akcja książek rozgrywa się w rybackim miasteczku Fjällbacka, w Szwecji, co ciekawe jest to rodzinne miasteczko Läckberg i miejsce, gdzie przyszła na świat. Dwójka bohaterów: Erica i Patrik rozwiązują zagadki kryminalne powiązane z historią tej małej, rybackiej miejscowości i jej mieszkańców.

Jeżeli już mieliście okazję, zetknąć się z twórczością Läckberg z pewnością wiecie, jak mistrzowskim piórem dysponuje ta pisarka. Jej kryminały są doskonale dopracowane, sylwetki bohaterów nakreślone w najdrobniejszych detalach. Autorka do perfekcji opanowała sztukę utrzymania odpowiedniej równowagi pomiędzy ujawnianiem detali, a rozwijaniem emocjonującej intrygi kryminalnej. Zaletą książek Läckberg jest także przeplatanie kryminalnej fabuły z elementami zwyczajnego życia, nadawanie historiom bardzo realistycznych kształtów.

Książki Camilli Lackberg od 1-9

Do tej pory w serii ukazało się dziewięć książek: Księżniczka z lodu, Kaznodzieja, Kamieniarz, Ofiara losu, Niemiecki bękart, Syrenka, Latarnik, Fabrykantka aniołków, Pogromca lwów. Od premiery ostatniego tomu w Polsce minęły prawie dwa lata. Zanim jednak zostanie wydana u nas Czarownica, fani oprócz wcześniejszych tomów serii o Fjällbace, mogą sięgnąć po najnowszą książkę pisarki: Morderstwa i woń migdałów. Dowiedzą się z niej między innymi, jak napisać dobry kryminał. Oprócz tego poznają wiele ciekawych detali z życia pisarki i kilka niepublikowanych dotąd krótkich noweli spod jej pióra.

Mroczne początki w wieku 4-ech lat

Camilla Läckberg swoje pierwsze opowiadanie napisała w wieku zaledwie 4-lat, ale już wtedy było wiadomo, że niezwykle fascynują ją mroczne wątki opowiadanych historii. Na czterech zapisanych dziecięcą ręką stronach zamieściła wiele krwawych szczegółów. Z pewnością jest to dosyć niepokojące jak na czterolatkę, jednak wbrew pozorom wiodła całkiem zwyczajne życie i miała szczęśliwie dzieciństwo. Ukończyła ekonomię, jest mamą i dopiero po otrzymaniu w prezencie od męża kursu pisarstwa, na dobre rozpoczęła swoją przygodę z kryminałami.

Niewiele osób wie, że Camilla Läckberg jest także autorką książek dla dzieci z serii Super-Charlie. Książeczki są naszpikowane magią i super mocami, bez żadnych drastycznych wątków. Co jeszcze ciekawsze, Läckberg całkiem niedawno wydała książkę kucharską. Oczywiście to jej mroczna kryminalna seria przyniosła jej światową sławę i niepodważalne miejsce na listach światowych bestsellerów.

Wszystkie dotychczasowe powieści z serii o Fjällbace znajdziecie tutaj.

Jesteście już fanami Camilla Läckberg, czy dopiero zaczniecie przygodę z mroczną stroną małego zapomnianego miasteczka Fjällbace?