fantasy Cassandry Clare

Ta wiadomość zelektryzowała wczoraj cały świat fanów fantasy, a szczególnie miłośników twórczości Cassandry Clare, autorki między innymi bestsellerowej serii Dary Anioła. Cassandra pracuje właśnie nad zupełnie nową serią, niezwiązaną ze światem Nocnych Łowców i dedykowaną starszym Czytelnikom. Sprawdźcie, o czym będzie nowa seria fantasy Cassandry Clare i dlaczego autorka zdecydowała się ją napisać.

Nowa seria fantasy Cassandry Clare – inna niż pozostałe

Cassandra Clare Nowa seria będzie pod wieloma względami zupełnie nowym doświadczeniem dla samej autorki. Będzie to jej pierwszy krok w kierunku High Fantasy, czyli budowania świata fantastycznego od podstaw, niezwiązanego w ogóle ze światem realnym. Jakby tego było mało, autorka mówi, że po raz pierwszy skieruje swoją serię do dorosłych odbiorców, tak więc, jak rozumiem można spodziewać się w jej nowych seriach scen przeznaczonych tylko dla Czytelników powyżej 18 lat. W ten sposób autorka oddzieliła swoją nową twórczość od gatunku Young Adult fantasy, w którym do tej pory się poruszała.

Nowa seria fantasy Cassandry Clare już w trakcie powstawania

Autorka już pracuje nad pierwszym tytułem z serii, który nosi tytuł Sword Catcher. Jej bohaterem jest młody mężczyzna, który był wychowywany, aby zastąpić w przyszłości niegodnego władzy księcia i młoda kobieta, która ma za zadanie odmienić losy świata. Ponadto w książkach jak zwykle pojawi się cała plejada innych, równie interesujących postaci. Będą to zarówno przestępcy, jak i księżniczki, magowie czy wojownicy. Każdy, kto czytał książki Clare, wie z jaką pieczołowitością buduje ona świat swoich bohaterów i poszczególne postacie. Jest w tym wręcz niespotykana drobiazgowość, dlatego można mieć pewność, że czeka nas piękne, fantastyczne widowisko.

Jak przyznała Cassandra, pomysł na nową serię tlił się w jej umyśle od dawna, właściwie od lat. Tak to uzasadniła:

„Wielu moich czytelników dorastało wraz z bohaterami moich serii. Teraz często są już dorośli i chcieliby poczytać coś z dojrzalszymi bohaterami, coś przeznaczonego dla starszego czytelnika. Mówią także, że chcieliby zobaczyć, jak buduję zupełnie nowy świat fantastyczny, kompletnie od podstaw. “

Nowa seria fantasy Cassandry Clare na razie bez daty premiery 

Do tej pory nie ujawniono daty premiery nowej serii Cassandry Clare. Wiadomo jednak, że ukaże się najprawdopodobniej po premierze sequela do Darów Anioła zatytułowanego Queen of Air and Darkness, który jest planowany na końcówkę przyszłego roku. Niedawno autorka wydała The Silver Mask, 4 tom serii: Magisterium, pisanej wspólnie z Holly Black. Natomiast na polskim rynku niedawno pojawił się drugi tom Mrocznych Intryg: Władca cieni.

Książki Cassandry Clare sprzedały się na całym świecie w milionach kopii. Autorka ma wielu niezwykle wiernych fanów, a każda jej książka jest wielkim wydarzeniem. Do tej pory w Polsce ukazały się cztery serie tej autorki: Dary Anioła, Mroczne Intrygi, Diabelskie Maszyny, Magisterium oraz książka: Opowieści z Akademii Nocnych Łowców. Wszystkie dotychczasowe serie autorki przeznaczone są dla Czytelników do 18 roku życia, chociaż wiadomo, że autorka ma także wielką “widownię” wśród dorosłych fanów fantasy.

Nie mogę się doczekać najnowszej serii Clare, a Wy?

Tutaj znajdziecie wszystkie dotychczasowe serie autorki, które ukazały się już w Polsce.